Deprem çantasını 18.000 TL'ye satan firmayı CIMER'e şikayet ettim

Stok olmadığından olabilir, ayrıca konuda herkes kendi görüşünü savunana bir laf atma derdinde orası da işin ayrı komik tarafı. Orada 18.000TL diye kimse gidip oradan almak zorunda değil. Konu sırf duyar/prim için açılmış havası verdi bana.

Trendyol'da daha ucuz değil mi?
Daha ucuzu var, emsali var, muadili var. Trendyol'da evet daha ucuzmuş yukarıda da SS olarak örneğini gördüm şimdi. 18.000 lira vermek istemeyen oradan alabilir daha makul bir fiyata. Devletin görevi değildir bir ürünün fiyatını belirlemek, Sovyetler'de mi yaşıyoruz? Ürünün satıcısı 1 liraya da satabilir 100.000 liraya da, hayrına da dağıtabilir. Kimse bir şey diyemez. Çünkü o ürün onun... Çok rahatsız olduysan almazsın olur biter. Sonuçta piyasada tekel olan bir ürün ve satıcı değil.

Daha ucuzu var, emsali var, muadili var. Trendyol'da evet daha ucuzmuş yukarıda da SS olarak örneğini gördüm şimdi. 18.000 lira vermek istemeyen oradan alabilir daha makul bir fiyata. Devletin görevi değildir bir ürünün fiyatını belirlemek, Sovyetler'de mi yaşıyoruz? Ürünün satıcısı 1 liraya da satabilir 100.000 liraya da, hayrına da dağıtabilir. Kimse bir şey diyemez. Çünkü o ürün onun... Çok rahatsız olduysan almazsın olur biter. Sonuçta piyasada tekel olan bir ürün ve satıcı değil.
Kimse kimsenin iyilik meleği değil. Bu devletçi kafayla fakirlik kaçınılmaz 👍

Deprem olduğu için alacakların çok olduğunu bilip fiyatı çokça arttırarak Hem ailesinde yaralı yada yoğun bakımda olan kişilerden büyük miktarca maddiyatını etkileyip Para havuzunu açgöz gibi genişletmek isteyen bu tür saçmalıkların olduğu tek ülke bizi galiba.

Hocam belki adam 18.000 değil de 180.00 yazmak isteyip yanlış yazmış olabilir, çünkü 18.000 TL'ye satmasının mantıklı bir yanı yok bu fiyattan alan olmaz. Aynı mağaza aynı zamanda Trendyol'da da satış yapıyormuş orada 226 TL'ye satıyor, yazım yanlışı var gibi geliyor.

Ne alakası var bende 20.000 TL'lik PlayStation 5'i bilerek 200.000 TL'ye satayım sorana da yazım yanlışı diyeyim oldu mu?

Ne alakası var bende 20.000 TL'lik PlayStation 5'i bilerek 200.000 TL'ye satayım sorana da yazım yanlışı diyeyim oldu mu?

20.000 TL'lik PS5'i 200.000 TL'ye satarsan alıcısı çıkar mı sence piyasadaki tek PS5 satan satıcı olmayacaksın? Dediğime gelirsek ben sadece bir ihtimal olarak söyledim ki mantıklı bir ihtimal, çünkü piyasada tek deprem çantası satan satıcı bu adam değil ki insanlar deprem çantası almak için 18.000 TL vermek zorunda olsunlar, dolayısıyla adamın bu fiyattan satmasının mantıklı bir yanı olmadığı için belki yazım yanlışı olabilir ihtimalini söyledim derdim adamı savunmak da değil. Yazdığın da mantıksız dolayısıyla

Geri
Yukarı