Deprem ile alakalı yalan haberlere dikkat edilmeli

Risk olduğu zaten çok uzun zamandır söyleniyor. Eninde sonunda olacak bir şey bu. Bu kadar depremden çekmiş bir ülke olup buna rağmen hala daha kimse denetlemediği için Laz herifin teki 3 kuruş kazanacak diye kumdan ev yapıyorsa bu depremin önceden bilinmesi için yeterli değil midir? Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler ama bizde o da yok. 3 gün önceden bile uyarı yapmış zaten adamlar.
Haklısınız ama şuan konumuz bu değil başka bir konuda başka bir zamanda bunu dile getirirsiniz şuan bu alakasız konuyu konuşmanın manası yok ne yapalım 15 dakikada Tüm ülketi kentsel dönüşüme mü sokalım anlamadım ki? Yalan haberler ile insanları telaşa sürüklüyorlar diyorum, bu meseleyi başka bir zaman dile getirirsiniz.

Deprem olan bölgenin aktif ve büyük depremlere açık olduğu uzun zamandır zaten uzmanlar tarafından bas bas bağırarak söylendiği biliniyor. Burda önemli olan depremi o an bilmek bilmemek değil deprem anında ne yapacağını bilmek her şeyden öte önlem almak bakın önlem mesela depreme dayanıklı hastanelerimizin olması gibi herkesin dilinde tüy bitti bunları söylemekten ama 2023 yılında depremde bir ülkede hastane yıkılıyorsa bilmiyorum ben artık diyecek bişey bulamıyorum.

Depremin sebebinin zina olduğunu söylemek ne kadar saçmaysa, haarp olduğunu söylemek de o kadr saçma.

Bunu ben söylemiyorum aga yeter be sanki ben savunuyorum bu fikri herkes beni etiketliyor inanmıyorum zaten buna 50kere yazdım 50kere.

Haklısınız ama şuan konumuz bu değil başka bir konuda başka bir zamanda bunu dile getirirsiniz şuan bu alakasız konuyu konuşmanın manası yok ne yapalım 15 dakikada Tüm ülketi kentsel dönüşüme mü sokalım anlamadım ki? Yalan haberler ile insanları telaşa sürüklüyorlar diyorum, bu meseleyi başka bir zaman dile getirirsiniz.
Dostum yazında yanlış bilgilendirme var. Düzeltirsin olur biter. Bu yaptığın hata yanlış bilgilendirme değil mi? Başka bir zaman dile getirme olayına gelirsek bunları şimdi konuşacaksın ki önlem alınsın. Olay geçtikten sonra unutuluyor gidiyor. Kimse hatırlamıyor. Dolayısıyla önlem de alınmıyor. 1999 depremini hatırlatırım.
Deprem önceden bilinse şuan bunlar olur mu sence ? Deprem "ÖNGÖRÜLEMEZ".
Kardeşim deprem önceden biliniyor sen iyi misin? Kafa mı buluyorsun benimle? İstanbul depreminin olacağını bilmiyor musun sen şu an? Peki sorarım sana ne gibi önlemler alıyorsun?

Dostum yazında yanlış bilgilendirme var. Düzeltirsin olur biter. Bu yaptığın hata yanlış bilgilendirme değil mi? Başka bir zaman dile getirme olayına gelirsek bunları şimdi konuşacaksın ki önlem alınsın. Olay geçtikten sonra unutuluyor gidiyor. Kimse hatırlamıyor. Dolayısıyla önlem de alınmıyor. 1999 depremini hatırlatırım.

Kardeşim deprem önceden biliniyor sen iyi misin? Kafa mı buluyorsun benimle? İstanbul depreminin olacağını bilmiyor musun sen şu an? Peki sorarım sana ne gibi önlemler alıyorsun?
Ya asıl siz mi kafa buluyorsunuz ? O bilmek olmuyor. Tahmin diye birşey varya hani ?

O zaman buraya depremlerin yayınlandığı sitenin linkini at kafa bulmuyorsan. Böyle önemli bir şey devlet tarafından kontrol ediyor olmalı.

Geri
Yukarı