Depremdeki can kaybı doğru mu?

Memocukk

Centipat
Daha fazla  
Hocam ilk öncelikle herkese geçmiş olsun büyük bir felaket yakınlarınızdan depremde canını kaybeden veya mahsur kalmış varsa büyük sabır diliyorum, acımız büyük. Şimdi çoğu kişi depremden hayatını kaybedenlerin yaralı sayıların insanlar telaş etmesin diye gerçeğini söylemiyorlar diyorlar, sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Açıkçası ben inanmakta güçlük çekiyorum. Kaç şehirde yüzlerce, binlerce bina yıkıldı. İçleri doluydu, insanlar uyuyordu. Açıklamaları okumadan sadece görsellere baksam sadece Hatay'da ölüm sayısını 10K civarı düşünürdüm.

Açıkçası ben inanmakta güçlük çekiyorum. Kaç şehirde yüzlerce, binlerce bina yıkıldı. İçleri doluydu, insanlar uyuyordu. Açıklamaları okumadan sadece görsellere baksam sadece Hatay'da ölüm sayısını 10K civarı düşünürdüm.

Bunlar için tüm yıkıntıların tamamen araştırılmasından sonra net resmi kayıtlar çıkabilir, kolay birşey değil. Umalım ölüm değil kurtarılmış insan olarak kayıtlara geçerler.

Hocam ilk öncelikle herkese geçmiş olsun büyük bir felaket yakınlarınızdan depremde canını kaybeden veya mahsur kalmış varsa büyük sabır diliyorum, acımız büyük. Şimdi çoğu kişi depremden hayatını kaybedenlerin yaralı sayıların insanlar telaş etmesin diye gerçeğini söylemiyorlar diyorlar, sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler?
Daha fazladır çok daha fazladır.

Çok daha fazla olduğu kesin ama bu rakamlar az da olsa doğru olabilir. Şuan birçok enkaz kalkmadı haliyle o enkazlarda da maalesef vefat edenler olacak. Bana kalırsa gerçek vefat sayısı ancak 1-2 hafta sonra tespit edilir. Ayrıca gerçek vefat sayısını tedirginlik yaratmamak adına açıklamıyor olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı