Depremdeki fırsatçılar hakkında düşünceleriniz neler?

YigiTZ0

Hectopat
Makaleler
1
Deprem oldu ve Türk milleti kendine sahip çıkmak yerine sahte bağış siteleriyle para çaldılar. Suriyeliler marketleri soydu. Battaniye yardım çantası gibi şeylerin fiyatı arttı. Birisi ekmeği 14 TL'ye satmaya çalıştı. Türk halkı neden bu kadar açgözlü? Sinirimi bozuyor. Ayrıca suriyelilerin marketleri yağmalaması apayrı fakat ban yememek için o konudaki görüşlerimi buraya yazamıyorum.

Yapılan yağmaların çoğu rum kökenli insanlar tarafından yapılmaktadır. Yakalananların hepsi neredeyse Türk. Irkçılığa döndü artık mülteci meselesi depremde yapmayın bari.

Deprem oldu ve Türk milleti kendine sahip çıkmak yerine sahte bağış siteleriyle para çaldılar. Suriyeliler marketleri soydu. Battaniye yardım çantası gibi şeylerin fiyatı arttı. Birisi ekmeği 14 TL'ye satmaya çalıştı. Türk halkı neden bu kadar açgözlü? Sinirimi bozuyor. Ayrıca suriyelilerin marketleri yağmalaması apayrı fakat ban yememek için o konudaki görüşlerimi buraya yazamıyorum.
Bunun öbür dünyası da var bu dünyası da. Zaten bu hala sırf sadece bu dünyayı düşünenler yüzünden geldik, yazıklar olsun onlara.

Aşırı tepki verilmemesi gereken bir durum olduğunu düşünüyorum. Tabii bunu kötü niyetliler için ayrı tutuyorum. Biraz geniş düşünmek gerekiyor. Fırınından tutun bakkal market hepsi kapalı hepsi canının peşinde, insanlar evlerine de giremiyor, yardımlar toplanıyor ama ulaşılamayan yerler var. Sokaklarda kalan insanlar açlıktan ya da susuzluktan ölmektense marketlere falan girip bir şeyler yemek zorunda. Bunu suriyelisi de yapabilir, türkü de şusuda busuda fark etmez. Şu an bunları tartışmanın ya da göze sokmanın sırası değil. Tabii ki başta belirttiğim gibi, gidip de televizyon çalan falan kişileri ayrı tutuyorum onlar tam anlamıyca yağmacı.

Ekmeği 14 TL'ye, internette battaniyeyi yardım çantasını pahalılaştıranlar ne oluyor hocam?

Bunun temel sebebi bu kişilerin çıkarcı, bencil ve karaktersiz olmasıdır diye düşünüyorum.

Deprem de yıkılan çoğu katın imar izni olmadığını. Her seçimde kat çıktılarını vs düşünürsek. Bu toplum bazı şeyleri hak ediyor. Burada temel sorun hep devlettir. Denetleyici ve koruma sağlama konusunda halkına güven veremiyor. Politikaları bizi bugünlere getirdi. Peki kim getirdi? Yine biz halk. O zaman yapacak bir şey yoktur.

Suriyeliler bugün bu halkı soymuyor. Her gün soyuyordu her zaman zarar veriyordu. Bunu görüp susanlar kim? Bundan çıkarı olanlar değil midir? Tekrar susup Twitter'ı engelleyerek neyi başardılar?

Bu fırsatçılar için de cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum. Hem de ağır bir ceza ile. Normal zaman da bile başa çıkamadıkları fırsatçıları bu kaotik ortam da bir şey yapamayacaklar gibi.

Ekmeği 14 TL'ye, internette battaniyeyi yardım çantasını pahalılaştıranlar ne oluyor hocam?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada ekmek olayı bu ise sahte habermiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı