Depremden sonra fırsatçılar zam yaptı

Bizim çimento hisselerimiz vardı ve sanırım zengin olduk. Bu olayı ilk andan itibaren ilk elden takip ediyorum ve şakası yapılacak bir şey değil. Hatay'da yağma başlamış, bir arkadaşımın arkadaşı kadın kafası buldu. Bazı yerlerde AFAD hala gelmedi ve karın altında yatan cesetler var, kırsalın durumu nasıl sadece Allah biliyor.

Bizim çimento hisselerimiz vardı ve sanırım zengin olduk. Bu olayı ilk andan itibaren ilk elden takip ediyorum ve şakası yapılacak bir şey değil. Hatay'da yağma başlamış, bir arkadaşımın arkadaşı kadın kafası buldu. Bazı yerlerde AFAD hala gelmedi ve karın altında yatan cesetler var, kırsalın durumu nasıl sadece Allah biliyor.
Hocam içim ürperdi nasıl kadın kafası bulmuş?

Hocam isterseniz o filmin son bölümünü izleyip karar verin.
İçinde arınma gecesi olan birçok film izledim evet haklısınız bayağı kötü ve amacından sapan sonlarla bitiyor. Burada biraz abarttım ve kast ettiğim bizim vatandaşlar olarak artık birilerini harekete zorlamamız ve bu kişilere karşı eylem almamız. Örneğin bu tarz uygulamalar yapan işletmelerden alış-veriş kesilebilir. Devlet kurumlarına toplu şikayetlerde bulunulabilir daha da önemlisi eğer devlet bu konuda bu kişilerin işletme ruhsatları vs. iptali yoluna giderse yok insan haklarıydı şuydu buydu demeden cezalarını çekmelerini sağlamalıyız. Gerekirse kamuoyu oluşturup bu tarz davranışların suç sayılması için baskı yapmalıyız. Benzeri birçok olayda yaşandı. En ahlaklı ve erdemli kişiyi başa getirsek bile belli konularda Kamuoyu oluşturmadıkça biz bu devran böyle devam eder.

Yağma derken?

Hocam ihtiyaç sahipleri için bazı market ve mağazalarda indirim yapıldı. Ama gel gör ki ihtiyaç sahibi olmayan çoğu kişi gidip mağaza ve marketleri yağmalamiş.

Olur mu ya indirim faydalanmaları gerekiyor Allah korusun bir de aç kalırlar öyle deme.

Yeni konular

Geri
Yukarı