Depremden sonra fırsatçılar zam yaptı

Bayağı bildiğin kafa, bedenden ayrı bir şekilde.

Dükkanları talan etmişler sanırım, kaostan beslenenler muhtemelen.
İnsanın ruhu fakir olmasın. Rahatına o kadar düşkün bir toplum haline geldik ki bencillik gözümüzü bürüdü. İzmirdeki depremde de benzer olay olmuştu. Depremzedelere getirilen yiyecek battaniye vs. stoklayıp dükkanlarına götürüp satanlar vardı. Yazık günah cidden ya.
Magazadan televizyon çalan bile var. Yağmalanmış işte şerefsizlerin gözü aç. Allah aşkına yardıma muhtaç olanlar nasıl gitsin alsın ki? Hiç düşünmüyorlar mi?
Bu yağma olaylarının olacağı belli. O yüzden enkazdan çıktıktan sonra ailenizle buluşabiliyorsanız buluşup hep bir arada kalmak zorundasınız. Hatta erkekseniz uyumayacaksınız. Ailedeki kadınları özellikle tek başlarına bırakmamak gerekiyor. Bu tip insanlara yapılacak uygulama da belli ceza da toplum nezdinde belli de işte kanunlar bu kişileri bile koruyor.

Ben bu adilere insan demem. Keşke kendileri de bizzat o korkunç anları yaşasalardı.
Onlar da yaşamasınlar gerçekten çok zor bir durum.Adam bir günde bir asırlık yaşayabileceği ne kadar zor şey varsa yaşıyor resmen.Düşmanım bile yaşamasın bu durumu.

Biz yönetime söz ettiğimiz kadar vatandaşa da söz etmeliyiz. Ekonomik kriz olur, afet olur. Bunlar normal şeyler ama fırsatçılık yapmak bize özgü. Nerede kafadan kontak varsa bizim millet hep. Şu zor zamanda birbirlerine yardım edeceklerine yaptıkları şeye bak. Bizim genlerde problem var sanırım. Her ülkede illa vardır bunun gibiler. Bizim ülkemiz seviye atlamış fakat. İstanbul'da böyle bir deprem olursa artık sonumuz ne olur belli değil. Ekonomik yönden de devlet zarar görür, kötü olan ekonomi daha da batar. Millet ev bulamaz, olan evlere de %150 değil %300 zam yaparlar.

Fırsatçılar yine zam yapıyor. Ölen insanları, enkaz altındaki on binlerce insanın canını önemsemeyip cebini düşünen Allah belası insanlar 100 TL olan battaniyeyi 250 TL yaptı. Ev fiyatını 500 TL arttıranlar oldu. Çimento fiyatlarının arttırıldığını bile duydum. Cidden artık bir şey söylemek istemiyorum. Allah belalarını versin hepsinin.

Onları Allah'a sevk ediyorum...

Biz yönetime söz ettiğimiz kadar vatandaşa da söz etmeliyiz. Ekonomik kriz olur, afet olur. Bunlar normal şeyler ama fırsatçılık yapmak bize özgü. Nerede kafadan kontak varsa bizim millet hep. Şu zor zamanda birbirlerine yardım edeceklerine yaptıkları şeye bak. Bizim genlerde problem var sanırım. Her ülkede illa vardır bunun gibiler. Bizim ülkemiz seviye atlamış fakat. İstanbul'da böyle bir deprem olursa artık sonumuz ne olur belli değil. Ekonomik yönden de devlet zarar görür, kötü olan ekonomi daha da batar. Millet ev bulamaz, olan evlere de %150 değil %300 zam yaparlar.

Hocam gözlerini korkutmak lazım. İnsanların hakkını yiyorlar artık hu kadarı şerefsizlik hatta insan dışı davranışlar. Bir de görseniz şerefsizler nasıl hiç vicdanları sızlamayan gidip televizyon çalıyor. Ulan insanın vicdanı sızlar cidden yazık.

Hocam gözlerini korkutmak lazım. İnsanların hakkını yiyorlar artık hu kadarı şerefsizlik hatta insan dışı davranışlar. Bir de görseniz şerefsizler nasıl hiç vicdanları sızlamayan gidip televizyon çalıyor. Ulan insanın vicdanı sızlar cidden yazık.
Bunlara vur emri gelmeli.

Bu fırsatçılara insan desen olmaz, hayvan desen hayvanlara yazık olur. Böyle insanların topluca ülkeden atılmaları gerek. Hem gidip insanlar yardıma muhtaçken onlara lazım olan şeylere zam yap hem de oh babam mis gibi yaşa. Mahkemeye versen bir şey de olmuyor ki en fazla para cezası yiyorlar ya da 1-2 ay hapis cezası hadi zorlayalım 1-2 yıl hapishanede duruyorlar. Keşke halkımız eski zamanlarda ki gibi olsa. Nerede o birbirine yardım eden, ağzından kötü kelime çıkmayan, burnu havalarda olmayan ahlaklı halk?

Yeni konular

Geri
Yukarı