Depremden sonra fırsatçılar zam yaptı

Buna yapılacak yöntem o kişileri eski fiyatınv e yeni fiyatın ekran görüntüsünü alıp CİMER'e atın ve bunu birkaç bin kişi yapsa inanın o kişiler ceza alır ve bunu ünlülerde Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında twitleyip görülme sayısını arttırsa kesinlikle ceza alırlar.

Halkımız fırsatçı ahlaksızlarla dolu. İhtiyaç sahipleri için yapılan şeyleri ihtiyaç sahibi olmayanlar alıyor ve böylelikle ihtiyaç sahipleri hiçbir yardım alamıyor. Ne zaman bitecek bu çılgınlık, ne zaman halkımız düzelecek?

Fırsatçılar yine zam yapıyor. Ölen insanları, enkaz altındaki on binlerce insanın canını önemsemeyip cebini düşünen Allah belası insanlar 100 TL olan battaniyeyi 250 TL yaptı. Ev fiyatını 500 TL arttıranlar oldu. Çimento fiyatlarının arttırıldığını bile duydum. Cidden artık bir şey söylemek istemiyorum. Allah belalarını versin hepsinin.
Öyle bir şey yok arkadaşlar içerisindeki malzemeye göre bir battaniye 100 ile 250 tl arasında satılıyor zaten daha deprem haberi gelir gelmez Uşak'ta 100 bin battaniye iş insanları tarafından bağışlandı. Yerel halk da elinden geldiğince indirim yaparak battaniyeleri satıyor kamyon kamyon malzeme götürülüyor şuanda. Neden her duyulan dedikodunun üzerine galeyana geliyor bu halk anlamıyorum.

Bir önceki depremde olduğu gibi fırsatçılar her yerde. Hatırlatırım sokakta kalan insanları çadırlara yerleştirirken en önce suriyeliler kapmıştı çadırları. Yağma da olur fırsatçılar da olur. Kafa sorunlu.

Öyle bir şey yok arkadaşlar içerisindeki malzemeye göre bir battaniye 100 ile 250 TL arasında satılıyor zaten daha deprem haberi gelir gelmez uşak'ta 100 bin battaniye iş insanları tarafından bağışlandı. Yerel halk da elinden geldiğince indirim yaparak battaniyeleri satıyor kamyon kamyon malzeme götürülüyor şu anda. Neden her duyulan dedikodunun üzerine galeyana geliyor bu halk anlamıyorum.

İnşallah bu haber sadece bir dedikodudur ve sizin dediğiniz gerçektir. Halkımızdan ümidi kesmek üzereydim, fırsatçı ahlaksızlarla dolu halkımızdan.

Öyle bir şey yok arkadaşlar içerisindeki malzemeye göre bir battaniye 100 ile 250 tl arasında satılıyor zaten daha deprem haberi gelir gelmez Uşak'ta 100 bin battaniye iş insanları tarafından bağışlandı. Yerel halk da elinden geldiğince indirim yaparak battaniyeleri satıyor kamyon kamyon malzeme götürülüyor şuanda. Neden her duyulan dedikodunun üzerine galeyana geliyor bu halk anlamıyorum.
Ben zaten gerçek olmama olasılığına karşı Allah bildiği gibi yapsın dedim.

Geri
Yukarı