Depremin psikolojide bıraktığı iz

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz Türkiye kötü bir gün geçirdi. Depremi Kırıkkale'de hissettim, iki deprem oldu ikisini de hissettim ve bu benim psikolojimde çok kötü bir yer kapladı. Oturuyorum ayağımı yere koyup sallandırıyorum alışkanlık olmuş onu bile deprem sanıyorum, yatağa yatıyorum sağ tarafıma dönüyorum o an vücutumun yaptığı ve yatağın yaptığı göçme beni deprem sanmama neden oluyor. Normal yolda yürürken dengemi falan kaybediyorum, içimde kötü hisler doluşuyor. Her hareketimde deprem oluyor sanıyorum yorgunluk ile alakası olduğunu düşünmüyorum yorgun değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ablam Şanlıurfa'da, birşeyi yok evi sağlam ama onunla her konuştuğumda ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.

2 gündür karın ağrısından midem çatlıyor stres yüzünden yapabileceğim bişey yok.

Kafayı dağıtmaya çalış sadece...

Biliyorsunuz Türkiye kötü bir gün geçirdi. Depremi Kırıkkale'de hissettim, iki deprem oldu ikisini de hissettim ve bu benim psikolojimde çok kötü bir yer kapladı. Oturuyorum ayağımı yere koyup sallandırıyorum alışkanlık olmuş onu bile deprem sanıyorum, yatağa yatıyorum sağ tarafıma dönüyorum o an vücutumun yaptığı ve yatağın yaptığı göçme beni deprem sanmama neden oluyor. Normal yolda yürürken dengemi falan kaybediyorum, içimde kötü hisler doluşuyor. Her hareketimde deprem oluyor sanıyorum yorgunluk ile alakası olduğunu düşünmüyorum yorgun değilim.
Dostum ben iki depremi de çok kötü yaşadım evimiz çok hasar aldı şu an başka ildeyiz ne olacak hiç bilmiyoruz her şey belirsiz. Ben de yolda yürüyemiyorum sürekli dengem bozuluyor psikolojim mahvoldu gerçekten çok zor bir durum. Allah yardımcımız olsun inşallah geçecek bunlar.

Maalesef bu psikoloji ve korku bende'de mevcut. Gündüzleri bir şey yok, gece oldumu deprem oldumu, olacak mı kafayı yiyorum. Gece 3'te anca yatabiliyorum.

Ben Gaziantep'deki az hasarlı evime PS 4 oynamaya gidiyorum sıkıntı yok 👍

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı