Depresiflik ve tedirginlik ne kadar yaşlandırır?

Merhaba, bunu biyoloji dersinde hocama sormuştum. Depresyon telomer dediğimiz heterokromatin yapıların kısalmasına yol açarak hücre ömrünü kısaltır böylelikle daha hızlı yaşlanır ve yaşlanma ile gelen hastalıklara daha yatkın olursunuz.

Merhaba, bunu biyoloji dersinde hocama sormuştum. Depresyon telomer dediğimiz heterokromatin yapıların kısalmasına yol açarak hücre ömrünü kısaltır böylelikle daha hızlı yaşlanır ve yaşlanma ile gelen hastalıklara daha yatkın olursunuz.
Ağlanacak halime gülüyorum hocam bunu okuduktan sonra sayenizde ne yazıkki içimden harika demek geldi. :D

Ağlanacak halime gülüyorum hocam bunu okuduktan sonra sayenizde ne yazıkki içimden harika demek geldi. :D
Birçok insan yaşamlarının belli dönemlerinde deprosyana girebilir, bunlar zamanla geçer, büyütülecek ve korkulacak bir durum değildir. Gençliğin vermiş olduğu en kıymetli ve en kutsal şey birçok sorunun kısa sürede çözülmesi ve atlatılmasıdır. Sağlıcakla kalın, herhangi bir psikiyatrik ilaç kullanmanızı tavsiye etmem bunlar size yarardan çok zarar verecektir.

Birçok insan yaşamlarının belli dönemlerinde deprosyana girebilir, bunlar zamanla geçer, büyütülecek ve korkulacak bir durum değildir. Gençliğin vermiş olduğu en kıymetli ve en kutsal şey birçok sorununun kısa sürede çözülmesi ve atlatılmasıdır. Sağlıcakla kalın, herhangi bir psikiyatrik ilaç kullanmanızı tavsiye etmem bunlar size yarardan çok zarar verecektir.
Hocam özel bir durumumdan dolayı aile zoruyla kullanıyorum desem tedavi amaçlı. Sadece aile zoruyla değil aynı zamanda doktor zoruyla?

Hocam özel bir durumumdan dolayı aile zoruyla kullanıyorum desem tedavi amaçlı. Sadece aile zoruyla değil aynı zamanda doktor zoruyla?
Eğer bu sizin için çok özel bir durum değilse bizimle paylaşmaktan çekinmeyin, dertler paylaştıkça azalır. :)
Eğer bu hastalık gerçekten baş edilmesi güç haline gelmişse doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alın. :)

Geri
Yukarı