Ders çalışasım gelmiyor

akobia1

Hectopat
Bu sene 9. sınıfa geçtim. Geçen sene seneye rahat edeceksin, bu sene gayret yalanlarına kandım. Geçen sene çok çalıştım fakat olmadı. Ondan sonra içimdeki ders isteği iyice bitti. Artık çalışasım gelmiyor. Online derslerde duramıyorum, sıkılıyorum. Test çözerken kaçmaya yer arıyorum. Bu sene temelimi alamadım, sizce ne yapmalıyım? Nasıl ders isteğim artar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene 9. sınıfa geçtim. Geçen sene seneye rahat edeceksin, bu sene gayret yalanlarına kandım. Geçen sene çok çalıştım fakat olmadı. Ondan sonra içimdeki ders isteği iyice bitti. Artık çalışasım gelmiyor. Online derslerde duramıyorum, sıkılıyorum. Test çözerken kaçmaya yer arıyorum. Bu sene temelimi alamadım, sizce ne yapmalıyım? Nasıl ders isteğim artar?
Aynısını yaşıyorum. Çok yöntem denedim ama fayda sağlamadı.

Yazın iyice dinlen rahatla. 10. sınıfta çalışmaya başla. Bir de yazın dinlenirken yanına sadece 1 adet kitap al tüm dersler konu anlatımlı. Kendini yormadan 2 ayda bitir o kitabı.

9.sınıfın temeli yok bende. Şimdiden antrenman kitaplarıyla temelimi alacağım sonra umarım okullar açılır. Açılırsa rahatlarız biraz.

Dostum herkese göre saçma gelecek bir cevap vereceğim fakat bunu uygulamazsanız pişman olacağınızın garantisini verebilirim.
Dostum öncelikle 10.sınıf başlayana kadar ara ver ve bu 4.5 aylık dönemde ne olmak istediğini düşün. Önünde 2 seçenek var=
1-girişimci veya tüccar.
Eğer beynin böyle konulara çalışıyorsa ve cidden bunu yapabileceğini düşünüyorsan bir tüccarın yanında çırak olarak işe başla ve bunu hayatın boyunca devam ettirebilmelisin. Girişimci olmak istiyorsanız bir iş planı yaratın kendinize ve buradan daha çok açıklayamayacağım yazım kuralı hatası yemekten korkuyorum fakat sen araştırabilirsin.

2-işçi olmak.
Bu en önermediğim yöntem hayatını 3bin TL ile yönetmelisin fakat senin merak yönün ve yapmak istediğin iş bu ise yapabilirsin.

3-diploma alıp İşçi/Çalışan/İşsiz olmak.
Evet geldik en bilindik yere diploman iyi değilse işçi veya işsiz olabilirsin bu senin için kötü olacaktır böyle olmak istemiyorsan biraz çalışman lazım. Çalışan olmak güzeldir fakat hayatının 50 yıllını emeklilik planları ile ve bir patronu zengin etme ile geçecektir şahsen ben ölsem dahi çalışan olmam sadece stajyer olurum en fazla (işi öğrenmek amacıyla).

Evet dostum karar senin hangisi olmak istediğine kendin karar ver ve bu doğrultuda ilerle. Hayatta bol şanslar 😉.(Bu yazıyı yazmamın amacı kaçmasının ve ders çalışmak istememesinin altında yatan bazı sorunlar ve sebepler.)

Ders çalışman bitince kendine bir ödül ver. Ama bunu her ders sonunda yap. Benim bu sayede çalışma isteğim arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı