Ders çalışırken gelen uyku

Makaleler
4
Daha fazla  
Daha ders başına oturduğum gibi aşırı derece uykum geliyor. Uyusam uyuyamıyorum. Önüme ne koyarsan dikkatimi çekmez. Göz yaşları akıyor, o derece. Ne yapacağım?
Gece çalışmak istiyorum. Bunu nasıl kaydırabilirim, normalde böyle değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ders çalışmak kolay bir şey değil. Ders çalışmaya isteyerek çalışman için önemli bir şey olmalı. Mesela yarın sınavın varsa ders çalışırken endişenden dolayı uykun gelmez ama sınavın 1 ay sonraysa ve LGS, YKS gibi bir sınav değilse çalışmak isteyesin gelmez.

Sana şunu önereyim. Telefonunu ve kalan tüm teknolojik aletlerini kendinden uzaklaştır. Şu an içebiliyorsan kahve ya da sıcak çikolata tavsiye ederim. Çay da içebilirsin. Derse odaklanma yöntemini bilmiyorum ama eğer sözel bir ders değilse matematik gibi ben şarkı dinleyerek yapıyorum. Şarkı dinlerken soru çözmek zor gelebilir ama soru çözerken aynı zamanda eğleniyorsun şarkı dinlediğin için.

Kısacası yakınında hiçbir teknolojik alet olmasın bildirimlere falan bakma, uyku açıcı ya da modunu artırabilecek içecek içebiliyorsan iç ve son olarak dersin yanında birlikte yapabileceğin şarkı dinlemek gibi dersten tamamiyla odaklanmanı engellemeyecek bir şey de tavsiye ederim. Umarım çalışabilirsin :)

maalesef ki Türkiye genci hastalığına yakalanmışsınız. Size reçete olarak 2 saat Online oyun, 2 saat hikayeli oyun yazıyorum. Bunları düzenli aldıktan sonra ders umurunuzda bile olmayacak (!)

Hocam. Canım oyun oynama dahi istemiyor uyuyamıyorum ama ayakta da duramıyorum.
Sebebi hakkında herhangi bir açıklama yapamayacağım fakat biraz su ile karıştırılmış 20-30 ML elma sirkesi işe yarayabilir :)

Yarın denerim ama ne faydası var ? Mideme dokunmaz değil mi?

Maalesef ki Türkiye genci hastalığına yakalanmışsınız. Size reçete olarak 2 saat online oyun, 2 saat hikayeli oyun yazıyorum. Bunları düzenli aldıktan sonra ders umurunuzda bile olmayacak (!)
Ama Finlandiya eğitim sistemi... 😭

Bir şeyler yiyip, içerek çalışın hocam. İşe yarıyor. @Sherlock Usman Aga

Yeni konular

Geri
Yukarı