Ders Çalışırken Hız Kazanmak

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şöyle ki öğlen 12'den gece 2'ye kadar kendimi ders çalışamaya adayabiliyorum ancak şöyle ki yavaşım. Verimli ve hızlı olmak istiyorum tabii bu zamanla kazanılacak ancak bazı teknikler var galiba bununla ilgili. Mesela kronometre ile 50 dakika tutuyorum 50 dakikanın sonunda alarm çalıyor ve dinleniyorum. Bu şekilde ayırmam hızlanmamı sağlıyor. Başka ne yöntemler önerirsiniz.

Şu an YGS çalışıyorum. Hedefimde ağustos bitince YGS ile ilgili ders bırakmamış olup her konu hakkında belli bir miktarda soru çözmüş olmak. Okul zamanı da YGS sorusu çözerken ayrıyetten LYSs'ye bakacağım.

Genel hedefim ilk 30 000.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle tebrik ederim. Güzel bir zaman ayırıyorsun. Eğer bu zamanı çok iyi değerlendirir isen hedefine ulaşırsın. Tavsiyem biraz kitap okumaya zaman ayırman. Bunun çok etkisi oluyor. Günün belli bir zamanını kitap okumaya ayırır isen çok iyi olur. Zaten iyi bir zaman ders çalışıyorsun. Paragraf soruları çözmeni öneririm. Hızlı ve anlayarak okumaya alışır isen olayı bitirirsin. Her soruya belli bir zaman ayır. Belli süreler ile bu süreyi kısaltmaya çalış. Başarılar dilerim. Yolun açık olsun.

Şöyle ki öğlen 12'den gece 2'ye kadar kendimi ders çalışamaya adayabiliyorum ancak şöyle ki yavaşım. Verimli ve hızlı olmak istiyorum tabii bu zamanla kazanılacak ancak bazı teknikler var galiba bununla ilgili. Mesela kronometre ile 50 dakika tutuyorum 50 dakikanın sonunda alarm çalıyor ve dinleniyorum. Bu şekilde ayırmam hızlanmamı sağlıyor. Başka ne yöntemler önerirsiniz.

Şu an YGS çalışıyorum. Hedefimde ağustos bitince YGS ile ilgili ders bırakmamış olup her konu hakkında belli bir miktarda soru çözmüş olmak. Okul zamanı da YGS sorusu çözerken ayrıyetten LYSs'ye bakacağım.

Genel hedefim ilk 30 000.
Hocam konuyu hortlatıyorum ama nasılsınız diye sormak istedim, yıllllarrrr geçmiş ama belki yaşantınızda istediğiniz yerlere geldiniz mi bunu sormak istedim. Belki şuan başka bir öğrenci arkadaşı bu konuda doğru yollara sevk edebilirsiniz.

Geri
Yukarı