Ders çalışırken zaman çok hızlı geçiyor

Örneğin saat 7'de bir matematik çalışayım diyorum, biraz tekrar ediyorum ve saate bir bakıyorum 11 olmuş. Nedenini bilmiyorum, ders çalışmak bana aşırı zaman kaybı. Daha çalışacak çok dersim varken bu kadar da olmaz. Neyden kaynaklanıyor olabilir?
Bence iyi bir özellik seninki. Artık günümüzde öğrenciler ders çalışmaya o kadar istekli değiller. Sen çalışmaktan keyif alıyorsun çünkü zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Bu özelliğini üniversite sınavında kullanabilirsin.

Bence iyi bir özellik seninki. Artık günümüzde öğrenciler ders çalışmaya o kadar istekli değiller. Sen çalışmaktan keyif alıyorsun çünkü zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Bu özelliğini üniversite sınavında kullanabilirsin.
Hayır, ders çalışmayı sevmiyorum. Sen anlamadın galiba? Birkaç tümceyi tekrar etmem 3 saat sürüyor, sadece 1 ders için! Günde 1 ders mi çalışayım? Biraz çalışıp bırakayım mı?
Şu an eşit ağırlık düşünüyorum ama orası belli olmaz.

Benim küçük tekrarım 3 saat sürüyor
Demek ki tekrar etmiyorsun, direkt konuyu çalışıyorsun. Bir diğer ihtimal de tekrar yapmanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsun. Tekrar denilen şey geçmiş bir konunun unutulmaması için haftada 1-2 kere 30-45 dakika soru çözümü ile yapılan bir şey. Sözel dersler için de soru çözümü yerine ezber yapılır.

Tekrar yapma sistemini gözden geçir, eğer bu 3 saat dediğin tekrarlar her günse ve sadece bir ders için sürüyorsa, sisteminde bir hata var. Bütün günü 3 saatte tekrar etsen normal bir şey.

Zaman algısaldır. Severek yaptığın bir şeyde zaman hızlı geçer. Bu konuda yapabileceğin en iyi şey tekrarlarını veya çalışmanı daha da verimli hale getirmek. Fikir olarak bu kadar yardımcı olabilirim çünkü pek çalışmayı seven birisi değilim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı