Ders çalışıyorum ama düşük not alıyorum

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Ders çalışıyorum ama düşük alıyorum, bu olayı çözemedim yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli çalıştığın halde sınava yapamıyacağım korkusuyla girersen düşük alıyorsun. Çalıştıktan sonra kendine güven. Kendine inanıp güvenmezsen istediğin kadar çalış boşa gider bence.

Yeterli çalıştığın halde sınava yapamıyacağım korkusuyla girersen düşük alıyorsun. Çalıştıktan sonra kendine güven. Kendine inanıp güvenmezsen istediğin kadar çalış boşa gider bence.
Güveniyorum 70-80 alırım diyorum içimden ama sonuç 50-60.
8. Sınıfta çalışarak Fen yazılısından 64 2. Yazılıda sallayarak 78 aldım nasıl olur bu? :kararsız:

Bende de öyle oluyor.
9.sınıfa geçince anlayacaksın ki 8.sınıf kolaymış.

Ders çalıştıktan sonra ara veriyor musun sınava kadar? Veriyorsan aklını başka yerlere verdiğin için bir süre sonra hatırlama da sorun yaşayabilirsin. Evde çalıştıktan sonra okulda da bir okuman iyi olabilir. Daha iyi bir çalışma deneyimi için yazarak çalışmanı öneriyorum. Şahsen ben üniversite de böyle yaparak 7 dersin 5 i AA(En yüksek harf notu) diploma puanımda 3,40 (100 üzerinden 80-85 arası) yapmıştım. Sana da öneriyorum gerçekten çok iyi sonuç veriyor.

Ben de bir zamanlar kendim için öyle düşünmüştüm. Sınavlar başlamadan 4 hafta önceden çalışmaya başla bak bakalım kim zayıf alıyor. Baktın olmuyor rehber öğretmenler gereken yardımı yapıyor zaten ama sen elinden geleninden daha fazlasını yapmaya çalış.

Geri
Yukarı