Ders çalışma isteğim yok!

Lise 2'ye gidiyorum ve şu ana kadar 3 tane okul değiştirdim. Okul değiştirmem etkili oldu fakat annem ve babam ayrılma sürecinde. Bu beni etkiliyor. Test kitabını açıyorum ve dalıp gidiyorum. Kitap okumayı vs severim ama son zamanlarda hiç ders çalışasım yok. Nasıl geri getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisede ben de öyleydim fakat şimdi popom sıkıştığı için ders çalışmaktan başka çarem yok. Zor da olsa çalışmaya başladım. İşin ilginç tarafı artık çalışmaktan zevk alıyorum. Özellikle matematik soruları çözmek gerçekten zevk veriyor.

Yani diyeceğim şu ki, ders çalışmaktan başka çaren olmadığını anladığın, aklının başına geldiği zaman güzelce çalışacaksın.

Yaşamakta olduğun ailevî sorunun seni etkilemesi gayet normal. Kim olsa etkilenir bu durumdan. Okulda rehber hocanla falan paylaş durumdan bahset. Biraz zor olacaktır ama kendi kendini motive etmeye çalış. Bugün kendini zorlayıp çalışmazsan yarın ne gibi zorluklar yaşayabileceğini düşün.

Olay tamamen sende bitiyor. Annen ile babanın ayrılma sürecinde olması, Seni psikolojik olarak ister istemez çok etkiler. Ama bu senin ders çalışmana etki etmemeli. Geleceğini düşünerek okulunun ve derslerinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde ol. Zaten geleceğini düşünerek söylediğim gibi bunun bilincindeyken ders çalışırsan inan ki o bahsettiğin ders çalışma isteği geri gelir çünkü iyi bir okul hayatı büyük oranda iyi bir gelecek vaat eder. Her ne kadar zor olsada ayakta dur, Pes etme.
İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı