Ders çalışma motivasyonu bulamamak

Ssansarsalvo

Hectopat
Geçen yıl yazın haziran da babam bilgisayar alacağını söylemişti, onun için uzaktan eğitimde olsa çabalayıp takdir aldım ama bilgisayarı almadı. Bende bu yıl ilk dönem zaten bilgisayar almıyor bir anlamı yok diyerek çalışmadım ve 79 ortalama yaptım. 2. dönem ilk sınavlarda neden bilmiyorum ama bir çalışma motivasyonu geldi ve şu an performanslar girilmemiş olsa bile 84 ortalamam var. 2. sınavlara bir hafta var ve ben yine çalışamıyorum, çalışsam ne olacak bir anlamı yok şeklinde bakıyorum. Tabii 1 yıl sonra yeniden haziran ayının gelmesinin de etkisi var. O yüzden boş boş oturuyorum, sizce ne yapmalıyım? Bu arada lise 2'yim.

Dostum eğer lise ikiden derslerini iyi tutarsan ileride işin gerçekten çok kolay olacak. Çoğu kişide AYT tam ama TYT eksik. Siz 11'de TYT unutmazsanız seneye tekrar yaparak çok iyi sıralama yapabilirsiniz.

Dostum eğer lise ikiden derslerini iyi tutarsan ileride işin gerçekten çok kolay olacak. Çoğu kişide AYT tam ama TYT eksik. Siz 11'de TYT unutmazsanız seneye tekrar yaparak çok iyi sıralama yapabilirsiniz.
Hocam zaten dilciyim o yüzden çok takmıyorum, yazın tyt'yi bitirmeyi planlıyordum ama yeniden bu bilgisayar olayları falan aklıma gelince hiçbir şey yapmadan oturasım geliyor.

Hocam zaten dilciyim o yüzden çok takmıyorum, yazın tyt'yi bitirmeyi planlıyordum ama yeniden bu bilgisayar olayları falan aklıma gelince hiçbir şey yapmadan oturasım geliyor.
Bana lise 1'den beri takdir alırsam bilgisayar hediye ediceklerini söyleyip duruyorlar. Komik olan şu 11.sınıf oldum ama bilgisayar alıyoruz lafı bile geçmedi ağızlarından. Fakat benim ders çalışma motivasyonum bu hediyelerden gelmiyor mecbur olduğum için geliyor ailem biraz katı insanlar ve ciddiyim sınıfta kalırsam evden atılmaya kadar yolum var o yüzden çalışıyorum ki üniversiteye geçince hayatımı kurtarabileyim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı