Ders çalışmak çok sıkıcı geliyor

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, bu aralar gerçekten çok kötüyüm. Sıkılıyorum, ders çalışmam gerek fakat çok sıkıcı geliyor. Bir kitap bile açamıyorum. Ders çalışmazsam iyice kötüye gideceğim, geleceğim söz konusu. Daha 6. sınıftayken bu durumdayım, yardım edin. Sizce ne yapabilirim?

Eğer insanın önünde net bir amaç yoksa yaptığı iş anlamsız gelebiliyor. Ne için çalıştığınızı idrak etmeye çalışın. Belki şu an son sınıfa yani LGS'ye girmenize 2 sene var fakat şu an yapacağınız çalışmalar sınav zamanı için bilgilerinizi ve düşünme hızınızı etkileyecek. Dolayısıyla daha iyi bir liseye, daha iyi bir ortama ve daha iyi fırsatlara sahip olabileceksiniz. Lise ortamı gerçekten güzel ve ortaokulla kıyaslanamaz bence. Bunu göz önünde bulundurun.

Bir de Pomodoro çalışma tekniği var. Belirli aralıklarla mola vererek çalışma. Bir araştırın derim.

Ders çalışmak zaten sıkıcıdır.
En eğlenceli şey olduğunu söyleyemem fakat sadece "ders çalışmak" değil de bilgilenip kişiliğini geliştirmek boyutuyla bakılırsa sıkıcı olmaktan çıkıyor. Sonuçta kişiliğimiz nasıl inşa edersek o şekilde yön alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı