Ders çalışmak için baskı

Furkanbuba

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle 16 yaşındayım ve kafam çok karışık. Çevrem bana ders çalışmam üzere baskı yapıyor ama ben ders çalışmanın benim üzerimde işe yaramayacağını biliyorum veya verim alacak kadar çalışamayacağımı da. Açıkçası ben Türkiye'de okuyup güzel bir geleceğe sahip olabileceğime inanamıyorum. Neden bilmiyorum. 2 sene önce ne güzel uğraşlarım vardı, her şeyle ilgileniyordum, sosyaldim ve kekelemem olduğu halde hiç çekinmiyordum konuşurken. Bu karantina dönemi çoğunuzu içine kapattığı gibi beni de kapattı ve kekelemem arttı. 15 kilo aldım vs. sürekli ders çalışmak zorundaymışım gibi hissediyorum. Eskiden azıcık yazılım da bilirdim onu da unuttum. Sanki sistem hepimizi tek tip insan yaratmak için var. Sınıfta 45 kişiyiz ve maalesef herkes matematik, fizik yapmak zorunda. Bu böyle olduğu sürece yaratıcılığımı, hayal gücümü falan kaybedeceğim ve 9-5 çalışan insan görünümlü robotlara dönüşeceğim. Açıkçası bu yazı içimi dökmek içindi ama öneri ve fikirlerinize açığım efendim.

Böyle düşünen insanları sevmiyorum, hiç bir zaman pes etme dostum ve internetten çalışıp verim alabilirsin, ben hiçbir canlı derse girmedim, sadece internetten ve kitablardan çalıştım, sonuç: bütün sınavlarım 50'nin üstünde. Çok bir şey anlamadığım ve zaman kaybı yaptığım bir canlı derse girmek istemiyorum, yoklama olayına takılmıyorum, bence kilo vermek çok kolay dostum, kafana takma.

Böyle düşünen insanları sevmiyorum, hiç bir zaman pes etme dostum ve internetten çalışıp verim alabilirsin, ben hiçbir canlı derse girmedim, sadece internetten ve kitablardan çalıştım, sonuç: bütün sınavlarım 50'nin üstünde.
Ne için pes etmeyeyim ? Ortada olumsuz bir durum yok. Amacım "derslerden" verim almak değil, beni yanlış anladınız. Ben bunu neden öğreniyorum ? Neden zorunda kalıyorum ? Neden pes etmeyeyim? Neden geleceğimi ders çalışma belirliyor ? Benim kafamdaki sorular bunlar açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı