Ders çalışmak işkence gibi geliyor

Tekila Harun

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu sene 9. sınıfa geçtim ve hiç ders calışma isteğim yok. Okullar tekrar kapandığından beri çok fazla saldım. Okullar 2 haftalığına açıldığında çok motive olmuştum ve yurtta falan ders çalışmak için süper bir ortam vardı ama okullar tekrar kapanınca icimdeki ders calışma isteği öldü. Matematik, biyoloji, tarih, coğrafya gibi derslerde iyiyim ama tekrar yapamıyorum, yaparken odaklanamıyorum tekrar tekrar okuyorum fakat yine anlayamıyorum. Evde çalışmak işkence gibi geliyor. Geçen sene çok fazla çalışıyordum ve bu sene gerçekten bıkkınlık geldi. Fizik ve kimyada çok zorlanıyorum. Fizik ve kimya öğretmenlerim pek iyi değil. Yüz yüzede çok iyiler ama Online derste ya mikrofon ya da internet sıkıntıları oluyor, not da tutturmuyorlar bu yüzden çok zorlanıyorum. Okullar kapanmadan önce kendi notumu kendim tutuyordum ama artık onu da yapmak istemiyorum. Okullar açılsa çalışacağımı biliyorum ama evden asla yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Aynısını yaşayanlar +1 desem beğeni butonu kırılır -yutup yorumları"
Şaka bir tarafa nedense aynısını ben de yaşıyorum.

Bizim matematik hocamız her gün ödev veriyor, pazar günleri deneme yapıyor. Diğer hocalarda sürekli ödev atıyor. Din hocası 23-27 Kasım arası ödev veriyorum diyip 26'sında söylüyor ödevin olduğunu. Türkçe hocası ödev atmayı unutup aynı gün içerisinde ödevi istiyor (2 saat zaman veriyor.). Millet neler çekiyor diyip kendini motive et.

Evdeyken rahata alışmışız çünkü, uzaktan eğitim bize tatil gibi geliyor ama aklınıza sınavları getirin. Ders çalışırken içecek veya sevdiğiniz atıştırmalıkları yiyerek odaklanmanızı sağlayabilirsiniz.

Dersi zorunluluk olarak görüyorsun çünkü.
Dersi geleceğin için çalışsan ve bunun bir eğlence olduğunu düşünsen böyle olmaz.
Zorla yapılan işten yapana da yaptırana da hayır gelmez.

Bir şekilde bu isteği tetiklemelisin.

Online dersten çok sıkıldım. Ortaokuldayken arkadaş ortamları berbattı. Ben de hep lise hayali kuruyordum, tüm yaz lisede geçireceğim güzel zamanları hayal ettim ama sonuç pek istediğim gibi olmadı. Okulları 2 haftalığına açtıklarında çok mutlu olmuştum, okul da tam hayal ettiğim gibi mükemmeldi. Ama tekrar kapattıklarında online derslerden iyice soğudum, çünkü yüz yüzenin tadını aldım. Yüz yüzeden sonra online ders zehir gibi gelmeye başladı.
Dersi zorunluluk olarak görüyorsun çünkü.
Dersi geleceğin için çalışsan ve bunun bir eğlence olduğunu düşünsen böyle olmaz.
Zorla yapılan işten yapana da yaptırana da hayır gelmez.

Bir şekilde bu isteği tetiklemelisin.
Ben LGS'ye hazırlanırken de sınavdan sonra da hep lise hayali kuruyordum. Hep lise hayatına imreniyordum ama 9. sınıfa online başlamak beni baya üzdü. Şu an okulda olsam rahat bir şekilde ders çalışabilirdim ama evden çok zorlanıyorum.

Online dersten çok sıkıldım. Ortaokuldayken arkadaş ortamları berbattı. Ben de hep lise hayali kuruyordum, tüm yaz lisede geçireceğim güzel zamanları hayal ettim ama sonuç pek istediğim gibi olmadı. Okulları 2 haftalığına açtıklarında çok mutlu olmuştum, okul da tam hayal ettiğim gibi mükemmeldi. Ama tekrar kapattıklarında online derslerden iyice soğudum, çünkü yüz yüzenin tadını aldım. Yüz yüzeden sonra online ders zehir gibi gelmeye başladı.

Ben LGS'ye hazırlanırken de sınavdan sonra da hep lise hayali kuruyordum. Hep lise hayatına imreniyordum ama 9. sınıfa online başlamak beni baya üzdü. Şu an okulda olsam rahat bir şekilde ders çalışabilirdim ama evden çok zorlanıyorum.
Online dersler gereksiz gibi geliyor artık bana, konular zorlaşıyor ve herkes dikkatini toplayamıyor.

Tek değilsiniz hocam neredeyse herkes aynı sorunu yaşıyor. Okullar kapanınca disiplin denen bir şey kalmıyor. Odanızı kütüphane ya da sınıf gibi bir yere çevirmeye çalışın. Belki faydası olur.

Geri
Yukarı