Ders çalışmak istemiyorum

Frzoom

Decapat
Daha fazla  
Şu an 10. sınıfım Şu konuyu hallettim ama hala ders çalışamıyorum. Sınavların başlamasına 20-25 gün kaldı şimdiden başlasam konuları güzelce çalışırım ama hiç ders çalışmak istemiyorum. Ne yapabilirim?

Şu an 10. sınıfım Şu konuyu hallettim ama hala ders çalışamıyorum. Sınavların başlamasına 20-25 gün kaldı şimdiden başlasam konuları güzelce çalışırım ama hiç ders çalışmak istemiyorum. Ne yapabilirim?

Sınavlardan aldığın notlari görürsen çalışma isteğin gelir.

En azından sevdiğin derslere çalış. Hatta çalışma seviyorsan zaten buna bir hobi gibi yaklaşırsın. Gerçekten, hiç mi yok sevdiğin ders, konu?

Olumlu, yapıcı, yardımcı yorumlar yerine böyle yok çöpmüş yok öyleymiş, saçma sapan, komik yorumlar yapanlar...

Geleceği şimdilik düşünme, tabii ki düşün ama önce sınavlara odaklan. Evet anlamsız ve saçma geliyor durup dururken çalışmak. Hepimizin, hepimizin olmasa da birçoğumuzun zaman zaman yaşadığı bir şey. Ama üstte Heunzey'in de dediği gibi sınavlardan aldığın güzel notları görünce kesinlikle çalışma isteğin daha da artacak. Bilmiyorum arkadaşlarınla aran nasıl ve insanlar sınavlar hakkında konuşuyor mu ama iyi almaya başlayınca insanların gözünde ders konusunda iyi olabilirsin. Kimin kim hakkında ne düşündüğü çok da önemli değil ama ek motivasyon olarak düşün, güzel bir havan olur.

Önceden iyice çalıştığın için hemen hemen her sınavda iyi almaya başlayınca bu senin için normal bir şey olmaya başlayacak. Rutin gibi olacak bir nevi. Bu şekilde çalışarak başlayınca üniversite sınavı için de temel olur belki de. Önerilecek, tavsiye edilecek daha birçok yöntem var tabi ama şimdilik böyle basit bir şey geliyor aklıma. Zaten genelde çözümler de basit olur, gözümüzün önünde olur. Çok kompleks bir durum yok yani.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı