Ders çalışmak istemiyorum

Benim de aynı senin gibi bir arkadaşım vardı, ailesi sürekli bunu küçük düşürüyordu her zaman sınıfımızda ki matematiği en iyi yapan çocukla karşılaştırıyorlardı. Çocuk azmetti "ben size gösteririm" dedi ve cidden harika bir puan aldı. 48-493 arasında bir şeydi hatırlamıyorum. Neyse LGS sonuçları açıklandı bizim okulda küçük bir veli toplantısı oldu, öğretmen arkadaşı kaldırdı hemen karşısına da ailesini koydu. Ailesine "özür dileyin." dedi. Özür dilediler. Hoca tekrar dedi. Tekrar özür dilediler. Hoca 2-3 defa böyle devam etti, en sonunda ailesi öyle bir kızardı ki hayatımda böyle bir kapak görmemiştim. Bunlar sizi üzmesin, hiç aldırma aileni sağlam boş yapıyorlar demek ki.

Şu anda fazlasıyla çalışmaya odaklandım her gün böyle 350-400aradı bir puan yapsam yeter de artar. Ancak ingilizcem çok kötü. Bana çok ekşisi olur mu?

Bence önemli olan lise değil. Üniversite. Eğitim sistemi malum zaten her okul aynıdır. (fen liseleri hariç) bende senin gibiyim ve şu an üniversiteye hazırlanıyorum. Ders çalışırken aklına başka şeyler geliyorsa ya da sıkılıyosan aklından istediğin hayali kur daha fazla hırs yaparsın. Mesela ben İsviçre'ye gitmek istiyorum üniden sonra. Bunu düşünüp hırs yaparak kondisyon sağlıyorum.

Bence önemli olan lise değil. Üniversite. Eğitim sistemi malum zaten her okul aynıdır. (fen liseleri hariç) bende senin gibiyim ve şu an üniversiteye hazırlanıyorum. Ders çalışırken aklına başka şeyler geliyorsa ya da sıkılıyosan aklından istediğin hayali kur daha fazla hırs yaparsın. Mesela ben İsviçre'ye gitmek istiyorum üniden sonra. Bunu düşünüp hırs yaparak kondisyon sağlıyorum.

Bende İngiltere'ye gitmek istiyorum ancak o hayali sanki yaşıyormuş gibi yapıp daldığım oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı