Ders çalışmak istemiyorum

Predecessor

Picopat
Yer
Wormhole
Bence yaşınızın verdiği zorluklardan biriyle karşı karşıyasınız. O yıllarda hayaller hemen gerçekleştirilmek istenir. Ve duygular yoğun olarak yaşanır. Belki de katılmayacaksınız bu söylediklerime ama her insan bu tür sınavlardan geçmiştir. Fakat siz hayallerimin peşinden gideceğim diyorsanız, ailenizi karşınıza alıp ciddi bir şekilde konuşmanız gerekiyor.

Makaleler
2
@emir erdem 12. sınıf öğrencisi olarak, ben bile ders çalışmakta zorlanıyorum. Bence ders çalışmayı kendine zorunluluk görme. Önemli olan çalışmak değil, anlamak. Ben liseye giriş sınavında öyle çok çalışmadım ( ort: 1 saat ) fakat dinlediğimi iyi anlarım. Kısacası öğrenme, anla ( 12. sınıf fen lisesi öğrencisi )

karacaomer

Picopat
Ya şu istemiyorsan zorlama diyenleri anlamıyorum. Sanki her çalışan mutlulukla, isteyerek, gülerek sevinerek ders çalışıyor. Bu çocuk zorlayacak ki bir şeyler kazansın, öyle yatsın uyusun sonra bir gün gelsin alaaddin'in sihirli lambası çocuğu gemi kaptanı yapsın. Gidip meslek lisesinden mezun olop bu çocuğun gemi kaptanı olabilme ihtimali ile güzel bir liseden mezun olup gemi kaptanı olabilme ihtimali aynı mı sizce? Kusura bakmayın ama gittiğiniz liselerde hayatınızı belirliyor meslek lisesinde istediği meslek boşta kalmadı diye terzi olan birini tanıyorum şimdiki aklım olsa güzel bir lise kazanıp üniversite okurdum diyor. Siz nasıl düşünürsünüz bilmem ama bu çocuk çalışmazsa herkes gibi şimdiki aklım olsa diyecek.

Uorku

Centipat
Yer
İstanbul
Lütfen gerçek tavsiye verin. Ayrıca ailem baskı yapıyor.

Çalışmak istemediğini belirtmişsin. Peki okuma isteğin var mı?

Sonra? Squid Game'deki 456 nuramara gibi mi olayım(aşırı fakir birisi)

Lise ile üniversiteyi karıştırmışsın galiba. LGS dünyanın sonu değil. Önemli olan üniversite.

Ben çalışmadım 240 aldım ama okuduğum okul efso.

Bende çalışmadım 211 aldım. Çevremdeki çoğu kişiler "Kötü liseye gideceksin, mahalle lisesine gideceksin" gibi şeyler söylüyorlardı. Ama hiç öyle bir şey olmadı. Şu an öğretimi iyi olan ve ortamı da güzel olan bir meslek lisesine gidiyorum.

Yukarı