Ders çalışmak mı yoksa oyun yapımı ile uğraşmak mı?

_Furkan09

Decapat
Katılım
9 Temmuz 2019
Mesajlar
37
Merhabalar 12. sınıf öğrencisiyim dijital oyun tasarımı bölümünü istiyorum, uni olarak belli bir hedefim yok ama olursa çok mutlu olurum dediğim bir tek bau var herhalde. Malumunuz sınav yaklaşıyor, benim kafamıda aylardır kurcalayan bir konu var. Derslerime çalışıp uni de mi istediğim projelere vs yoğunlaşmak yoksa iyi kötü bir üniversiteye gidip bu sene ders çalışacağım vaktin çoğunluğunu oyun yapımına ayırmak mı? Ya da ikisine de eşit bir şekilde önem vermek mi? Lise hayatımı boş geçirdim hiçbir şekilde çalışmadım o yüzden temelim aşırı zayıf. Koronadan falan bir şekilde geçtim 12'ye kadar geldim. Sizce hangi seçenek daha mantıklı olurdu?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

hkn0zdmr

Decapat
Katılım
10 Ekim 2019
Mesajlar
241
Çözümler
1
Daha 18 yaşındasın ve gençsin 12. sınıftasın benim sana tavsiyem bu sene derslerine çalışıp sınavına gir kazanamazsan 1 sene de mezuna kalıp derslerine yüklen ve 4 yıllık bölüm kazanmayı hedefle üniversite hayatında çok fazla vaktin olacaktır. Eğer oyun yapımına yönelip üniversite okumazsan ileride keşke okusaydım diyebilirsin. Oyun yapımına merakınız var bence bunu bilgisayar veya yazılım bölümleri ile destekleyip daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Üniversite ortamında bu yönde ilgisi olan insanlarla tanışıp kendinize güzel ekipler ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
 

ibrahimY

Hectopat
Katılım
2 Haziran 2017
Mesajlar
2.434
Makaleler
6
Çözümler
4
Yer
Ankara
46A8017C-6167-420B-8753-EDDEE40C45AE.jpeg

Resmi olmamakla birlikte bu senenin sıralamaları bunlar.
Popüler bir bölüm olduğu, her üniversitede sıralamanın yükselmesiyle anlaşılıyor ki seneye de yükselir bence.
Üniversite kazanıp ilgi alanınıza yönelmek daha iyidir derim.
%50 burslu vb. okuyabilirseniz zaten pek dert etmenize gerek yok, bir de ilk 3 tercih bursu vb. eklenebiliyor.
 
KS
KS
_Furkan09

_Furkan09

Decapat
Katılım
9 Temmuz 2019
Mesajlar
37
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar benimde aklıma ders çalışmak daha çok yatıyor gibi
Her ikisini de yap .
ikisinide yapmak isterim ama nasıl bir ayırım yapmam gerek onu bilmiyorum zaten diğer derslerde temelim aşırı zayıf yok denecek kadar onların üstüne gitmezsem hiçbişey öğrenemem yani daha kapatıcak çok eksiğim var belki temelimi sağlama aldıktan sonra ikisinde zaman ayırabilirim fakat şimdilik sadece derslerime odaklanmak daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
 
Yukarı