Ders çalışmaya nereden nasıl başlanır?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Merhaba. Malum 1 ay kaldı okulların açılmasına ve okul açılınca 9'un tekrarı olarak bir deneme yapılacak aklımızda neler kalmış diye. Ben bugün çalışmaya başlayacağım ama 9'u mu tekrar etsem 10'a mı geçsem kararsız kaldım. Eğer 9 ise nasıl tekrara başlamalıyım? Defterden konuları okuyup ardından soru çözerek mi?

Soru çözmen için yanında bilen birinin olması lazım. Yoksa neyi doğru neyi yanlış yaptığını anlayamazsın sıkıntıya girersin. Çalışmaya gelecek olursak bildiğin bilmediğin her yeri baştan sona oku. Eğer ailenden biri veya tanıdık bir arkadaşın bu konularda bilgili ise onlarla beraber test çözüp kendini teyit edebilirsin. Ama eğer isteksiz bir tekrar yaparsan konular aklında kalmayacaktır.

Soru çözmen için yanında bilen birinin olması lazım. Yoksa neyi doğru neyi yanlış yaptığını anlayamazsın sıkıntıya girersin. Çalışmaya gelecek olursak bildiğin bilmediğin her yeri baştan sona oku. Eğer ailenden biri veya tanıdık bir arkadaşın bu konularda bilgili ise onlarla beraber test çözüp kendini teyit edebilirsin. Ama eğer isteksiz bir tekrar yaparsan konular aklında kalmayacaktır.
Hocam siz beni anlamadınız. Ben 10'a geçtim şimdi hangi sınıfa çalışmalıyım 9'mu 10'mu diye soruyorum.

Geri
Yukarı