Ders Saatleri Neden Bu Kadar Yüksek?

Muhammed Hatay

Hectopat
Yer
Anteke/Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben meslek lisesi mezunuyum günde 10 saat ders görüyorduk, beynim beşinci saatten sonra kaldırmazdı kendimi hapishanede gibi hissederdim.

Neden her şeyi aynı anda öğretmek için çabalanıyor? Neden bir öğrencinin bu kadar vakti israf ediliyor? Yorumlarınızı ve varsa bu konu hakkında konuşan video hazırlayan Youtube kanalı önerilerine açığım.

Ben meslek lisesi mezunuyum günde 10 saat ders görüyorduk, beynim beşinci saatten sonra kaldırmazdı kendimi hapishanede gibi hissederdim.

Neden her şeyi aynı anda öğretmek için çabalanıyor? Neden bir öğrencinin bu kadar vakti israf ediliyor? Yorumlarınızı ve varsa bu konu hakkında konuşan video hazırlayan YouTube kanalı önerilerine açığım.

Canın sıkılınca dinleme ben canım sıkılmadan bile dinlemeyi kesiyom hoca ne anlatmış ne olmuş ne bitmiş umrumda değil :D.

Sorunu şöyle açıklayabilirim. Bize Q W E R T Y öğretiliyor. Sınavda T Y çıkacak ama bize Q W E R'de öğretiliyor. İşin saçma kısmı yarısı çöp bilgi. Din kültürü hocamız ciddi anlamda 1 dönemlik konunun gerekli kısmını 2 3 derste bitirmişti. Kalan derslerde gerçekten din kültürü işlemiştik.

@AyarsıZZ zaten mezunum çok şükür bitti o çileler. Ben ilerde olursa(umarım olur) çocuklarımın bu sistem içerisinde yetişmesini istemiyorum. Anladığım kadarıyla yaşın henüz küçük uzaktan eğitim eninde sonunda bitecek. Lisede günde 8 saat ders göreceksin örgün eğitimde.

Lütfen kısa yorumlar yapmayın daha bilgilendirici ufuk açıcı yorumlar bekliyorum. Varsa çözüm önerisinde de bulunabilirsiniz.

Okul gereksiz. Ucunu 100 yere çekebileceğin bir cümle oldu ama gereksiz. Eğitim 5 lira etmez. Okullar kalitesiz ve yetersiz destek görüyor. Hademe sayısı 1. Koskoca okulu 1 kişi idare edecek diyor üsttekiler. Müdürlerse para istiyor para biriktiriyor deterjan ve ek hademe işe alıyor. Üniversite gibi üst okullardan bahsetmiyorum bile. Kasiyer ortanca çocuk, baş şef baba, temizlikçi anne, küçük çocuk bardakçı tabakçı, büyük çocuk garson. Yok bu bahsettiğim lokanta değil üniversite.

Sorunu şöyle açıklayabilirim. Bize Q W E R T Y öğretiliyor. Sınavda T Y çıkacak ama bize Q W E R'de öğretiliyor. İşin saçma kısmı yarısı çöp bilgi. Din kültürü hocamız ciddi anlamda 1 dönemlik konunun gerekli kısmını 2 3 derste bitirmişti. Kalan derslerde gerçekten din kültürü işlemiştik.
Konu sadece sınav değil anlamsız bir biçim de kaldıramayacağımız kadar fazla bilgi veriliyor. Bir insanın bu kadar bilgiyi aklında tutması çok mantıksız ki zaten yazılılar sonrası unutmayan tekrar eden pek az insan vardır.

Ben 12 saat görüyorum, hiç sıkılmıyorum.
Ben 2. saatten sonra sıkılıyorum cunku teorik ders gormek istemiyorum. Ben gozlemlerime dayali bilgiye inanmak istiyorum. Kimya dersinde bize hep teorik olarak gosterdiler, bir kere pratik etkinlik yaptik. Onda da soganin hucresine mikroskop ile bakmistik. Eger 12 saat boyunca teorik dersler gorup sıkılmıyorsan sorunu kendinde aramalisin.

Geri
Yukarı