Ders ve oyun bir arada olmalı mı?

BreaKSooN05

Decapat
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
457
Çözümler
2
Hayattan nasıl bir başarı beklediğine bağlı. Yaşayacağın ömürü düşün zaten uzun süre çalışacaksın. Lisesi üniversitesi iş hayatı derken hayattan bıkacaksın eğlenmeyi hayatından eksik etme bence. En azından hafta sonlarını kendine ayır gezmeye, oynama vb.
 

sakal5323

Centipat
Katılım
21 Nisan 2020
Mesajlar
912
Çözümler
8
Oyun bilgisayarı almak istiyorum. Derslerime etkisi olur mu? Biraz araştırdım bazı kişiler etkisi olur diyor. Bazı kişiler 2 saat oynarsın kafa dağıtmak lazım diyor. O yüzden kesin bir sonuca varamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Aranızdan abilerim ve ablalarımdan hem ders-hem oyun oynayan varsa yazarsa sevinirim.

Eğer ki bu yaşına kadar hiç oyun oynamayıp oyun bilgisayarı almayı düşünüyorsan bence alma dostum bir anda bağımlı olabilirsin fakat önceden evde oyun bilgisayarı vardı ve 3 5 saat oyun oynamışlığın varsa alırsan sorun çıkmaz.
 

Saitama1

Decapat
Katılım
5 Kasım 2019
Mesajlar
829
Çözümler
4
Haftada 1 saat oyna hüüüü falan dermişim klasik şeyler :D. Fazla takma zaten ders çalışma isteğin varsa ve gerçekten isteyerek çalışıyorsan derslerine ve derslerini önemsiyorsan hiçbir şey olmaz. Dersten sonra kafa dağıtmak için oynayabilirsin günlük.
 

XEfe.Bey

Centipat
Katılım
16 Nisan 2021
Mesajlar
3.567
Makaleler
1
Çözümler
2
@Fusti lisede oynama ortaokulda LGS var oynama bu millet ne zaman oyun oynasın eyy sosyal üyeleri zaten istediği oyunu bilgisayarı kaldırmıyor insanların ülkemizde bir bilgisayar zengin işi oldu bırakın oynayın bilgisayarınız varken keyifle sonra hevesin geçince pişman olursunuz.
 

Chomusuke

Hectopat
Katılım
11 Eylül 2015
Mesajlar
495
Çözümler
2
Kesinlikle kafa dağıtacak bir şeyin olmalı. Fakat bunun bilgisayar oyunları mı yoksa doğada bir yürüyüş mü, resim çizmek mi vb. aktiviteler olacağı konusunda seçim yapmak sana kalmış. Zaten herkes stresli günler geçiriyor, derslerini aksatmayacak şekilde bir eğlence şart.
 

Hexa Force

Hectopat
Katılım
2 Temmuz 2017
Mesajlar
663
Çözümler
3
Şahsi algılama ama anlamakta sıkıntı çeken birisi ikisinden birini tercih etmeli. Oyun oynayınca of şu kadar şu oldu bu oldu olmuyor ezber ve göz hızın yükseliyor. Tam tersine etkisi var. Sıkılmak anlamanı zorlaştırır, okuma hızın artar gibi zibilyon katrilyon faydası var ama önüne TYT kitabını koyup ekranda Valortant'da 1 gün geçirirsen zararı var.
 
Yukarı