Ders ve oyun için hızlı optimize olan Windows önerisi

yusufwqeqadam

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NVİDİA Geforce 610M İntel HD Graphics İntel Pentium B960 2.20 Ghz 4 GB Ram (Kullanılabilir 3.87) HDD 5400RPM 500 gb
Meslek
Öğrenc,
RAM
4 GB (3.87 GB KULLANILABİLİR)
SSD veya HDD modeli
HDD 5400RPM 500 gb
Ekran kartı
GT 610M , İntel hd graphics
İşlemci
intel pentium b960
Merhaba sürekli böyle konular açıyordum ama artık maalesef LGS öğrencisiyim bilgisayarda işim oluyor çok ama sistem de iyi değil maalesef. Windows 7 kullanıyorum Chrome filanda destek kesiyor neyse Discord vb. de hızlı çalışacak derslerimde rahat ettirsin yeter. Bir de 1 2 oyun oynarım o kadar ama önceki konularımda da söylemiştim bu sistemde 10-11 kötü performans veriyor hızda ama hız eski sürümlerde iyi sayılır bunu da göze alarak söylerseniz sevinirim 8.1 olmasın.

Jetronin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sürekli böyle konular açıyordum ama artık maalesef LGS öğrencisiyim bilgisayarda işim oluyor çok ama sistem de iyi değil maalesef. Windows 7 kullanıyorum Chrome filanda destek kesiyor neyse Discord vb. de hızlı çalışacak derslerimde rahat ettirsin yeter. Bir de 1 2 oyun oynarım o kadar ama önceki konularımda da söylemiştim bu sistemde 10-11 kötü performans veriyor hızda ama hız eski sürümlerde iyi sayılır bunu da göze alarak söylerseniz sevinirim 8.1 olmasın.

Windows 10 LTSC.

lynch01

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming 1650 Super

İntel Pentium G5400
Meslek
Developer
Merhaba sürekli böyle konular açıyordum ama artık maalesef LGS öğrencesiyim bilgisayarda işim oluyor çok ama sistem de iyi değil maalesef. Windows 7 kullanıyorum Chrome filanda destek kesiyor neyse Discord vb. de hızlı çalışacak derslerimde rahat ettirsin yeter. Bir de 1 2 oyun oynarım o kadar ama önceki konularımda da söylemiştim bu sistemde 10-11 kötü performans veriyor hızda ama hız eski sürümlerde iyi sayılır bunu da göze alarak söylerseniz sevinirim 8.1 olmasın.

Ben şahsen işletim sisteminin etkili olacağını düşünmüyorum çünkü parçaların çok eski değil.

Crownguard

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aslında oynadığın oyunların Linux desteği var ise Linux kullanabilirsin. Chrome ve Discord zaten Linux'ta mevcut.

KS
KS
yusufwqeqadam

yusufwqeqadam

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NVİDİA Geforce 610M İntel HD Graphics İntel Pentium B960 2.20 Ghz 4 GB Ram (Kullanılabilir 3.87) HDD 5400RPM 500 gb
Meslek
Öğrenc,

Jaewyn

Hectopat
Daha fazla  
LTSC veya Windows 10 performance Edition kinghazenin yaptığı sürüm. SSD ile kullanıyorum bu sürümü tavsiye ederim.

KS
KS
yusufwqeqadam

yusufwqeqadam

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Meslek
Öğrenc,
Neresinde sorun yaşadın ki? Başlangıç için olan dağıtımlarda çok kolay kullanımı. Hem de ciddi manada kolay. Terminalden korkuyorsan terminal kullanmak zorunda değilsin.

Windows'a göre hızlı ama.

Evet teminalden her şey kodla oluyor istediğimi indirmek uğraştırıyor vallahi sıkmıştı.

Böyle bir sisteme Linux öneririm, sadece 1 2 oyun oynuyormuşsunuz zaten onunda 1-2 fixine bakar halledersiniz.

Linux Mint kullandım zor gelmişti sevememiştim gözüm tutmadı.

LTSC veya Windows 10 performance Edition kinghazenin yaptığı sürüm. SSD ile kullanıyorum bu sürümü tavsiye ederim.

Bakarım.

Yukarı