Dershanede en kötü sınıfa düşmek

Emir Bozat

Hectopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Selamlar. Yaşım 14 dershaneye gidiyorum LGS'ye hazırlık için. Bugün sınıf belirleme sınavı oldu. D sınıfındayken G sınıfına düştüm. Babama B
sınıfına yükseldim dedim. Çünkü G sınıfına düştüm desem beni öldürür. Korktuğum için yükseldim dedim, ve hocaya sınıfım nerede diye soracağım, ve çok utanıyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama beceremiyorum. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Yaşım 14 dershaneye gidiyorum LGS'ye hazırlık için. Bugün sınıf belirleme sınavı oldu. D sınıfındayken g sınıfına düştüm. Babama b.
Sınıfına yükseldim dedim. Çünkü g sınıfına düştüm desem beni öldürür. Korktuğum için yükseldim dedim, ve hocaya sınıfım nerede diye soracağım, ve çok utanıyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama beceremiyorum. Ne yapacağım?

Dershaneye para veriyorsunuz ve bu sizin psikolojinizi bozuyor doğru mu?

Bence sınıfını direk söyle hiç bekletme. Sonrasında ise çalışmana bak. Gerçekten gideceğin lise hayatın kalanını kısmen belirliyor. Çalışmama gerek yok mahalledeki okul zaten iyi oraya giderim diye de düşünme sakın. Oraya herkes gidiyor maymunu da gorili de, Benim 9.sınıfımda Sınıfta sadece konuşma oluyordu bu dersin anlatılamaması demek yani boşa giden bir yıl. İyi çalışmalar.

Bence sınıfını direk söyle hiç bekletme. Sonrasında ise çalışmana bak. Gerçekten gideceğin lise hayatın kalanını kısmen belirliyor. Çalışmama gerek yok mahalledeki okul zaten iyi oraya giderim diye de düşünme sakın. Oraya herkes gidiyor maymunu da gorili de, benim 9.sınıfımda sınıfta sadece konuşma oluyordu bu dersin anlatılamaması demek yani boşa giden bir yıl. İyi çalışmalar.

Sağ ol teşekkür ederim ama korkuyorum geçen senede olmuştu aynı şey laptopla telefonu gözümün önünde parçalamıştı neyse yarın gideceğim zaman sınıfım nerede diye sorucam ve çok utanıyorum ben elimden geldiğim kadar yapmaya uğraşıyorum ama bir türlü odaklanamıyorur derse dinlemeye çalışıyorum tamam diyorum şimdi oldu diyorum ama akşam hepsini unutuyorum ve tekrar ediyorum öyle öyle zor öğreniyorum.

Direk söyle. Erken kızsın bari. Hocanın önünde vs. hiç rezil olma. Bu arada bu dershanenin yaptığı hiç iyi değil. Ben olsam orada durmazdım yani. Babanla konuşmanı öneririm.

Dershanenin yaptığı çok mantıklı bir olay. Zeka ortalamasına göre sınıf belirlemek sınıf içinde öğrenmeyi kolaylaştırır. Sorunlarla başa çıkmak yerine sorundan kaçmasını önermeniz de ayrı bir saçma. Başka bir yere gitse başına yine aynı şey gelecek.

Benim tavsiyem babanla hemen konuşman. Yalan söylediğini, sana kızacağından korktuğunu söylersen inan bana yalan söylediğini öğrenmesinden daha az kızacaktır. Derslerine daha çok yüklenmeni öneririm. Gelecek sınavlarda daha iyi sonuçlar elde edersen seni daha yüksek bir gruba alırlar.

Geri
Yukarı