Dershanede haksızlığa uğradım

Çok doğru bir benzetme, maalesef yöneticileri eski kafa insanlar, 70'li yıllardaki okulları işlettiklerini sanıyorlar galiba.
Arkadaşlar bugün dershaneden aradılar, niye gelmediğimi öğrenmek için.
Bende müdür yardımcısına hocayı istiyorum diyerek konuşmaya başladım, hoca anlamak istemediği için annem babamla beraber biraz sert konuştuk.
En sonunda benim ceza işi iptal oldu, bakalım hocanın tepkisini yarın çok merak ediyorum.

Huh, 4-5 ay sonrasından yazıyorum. Durumlar ne :D?

Arkadaşlar, ne yapacağımı artık bilemediğim için buraya yazıyorum.
Ben 11. sınıf bir öğrenciyim ve pandemi döneminden dolayı okullar açılmadığı için dershaneye yazılmaya karar verdim.
Fakat geldiğim günden beri edebiyat hocasıyla yolumuz çakıştı.
İlk başta tembeldim, fakat kendim gayet de toparladım, bütün hocalarım değişimimi hissetti.
Ödevi yapmadığım için ilk başta bana akşam kursta ekstradan cezaya kalmamı istedi. Kabul ettim.
Bir kere daha aynı olay başıma geldi ve bunlarda gerçekten suçlu bendim. Bunlarla ilgili derdim yok.
Gelelim şimdiki konuma, her şey dün başladı.
Genel kitap kontrolü olacağı söylendi, kitaplarını tamamlamayanlar cezalandırılacaktı. Edebiyat kısmında işlemediğimiz bir konu vardı ve hoca o iki testi çözmeyin dedi.
Onun dışında olan tüm kitabım tamdı ve kontrolde gösterdim, hoca birden bütün sınıfa o iki testin de çözüleceğini, bizim görevimizi eksik yaptığımızı müdür yardımcısına belirtti.
Birden neler oluyor oldum içimden ve bize ceza olarak da normalde haftada 3 gün olan dershaneye, her gün sabahın köründe gelip akşamın körüne kadar çıkışımızın yasak olduğunu, ev yüzü göremeyeceksiniz falan dedi.
Bu uygulama da kasım ayının sonuna kadar olacak dedi, mecburen de dün cezaya kaldım.
Bugün hocanın haksız olduğunu bildiğim için dershaneden kaçtım ve bir nevi protesto ediyorum.
Pazartesi günü ararlarsa eğer ne demeliyim, bilemiyorum fakat burada haklı olan benim.
Adam sanki benim sosyal hayatımı yok etmeye çalışıyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2000'ler eğitimi gibi... Aileniz bir milenyumsa muhtemelen müsaade edeceklerdir. Yapacak bir şey yok.

Huh, 4-5 ay sonrasından yazıyorum. Durumlar ne :D?
Cezadan kaçmıştım, ailemi aradılar, ailem de bir şey demeyince hiç bir şey diyemediler ve ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi geldim 😁
Sinir oluyorlardı ama yapabilecekleri hiçbir şey yoktu.
Bu olaydan sonra da bulaşmadılar bir daha, o adam da uysal bir kedi gibi oldu.

Cezadan kaçmıştım, ailemi aradılar, ailem de bir şey demeyince hiç bir şey diyemediler ve ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi geldim 😁
Sinir oluyorlardı ama yapabilecekleri hiçbir şey yoktu.
Bu olaydan sonra da bulaşmadılar bir daha, o adam da uysal bir kedi gibi oldu.
Konuyu okudum, hikaye gibi olmuş. Haksızlığa tahammülüm yok. Sahi hocaya noldu?

Yeni konular

Geri
Yukarı