Dershanelerin ve özel okulların açılacağının haberini 1 gün önce vermek

POPAYY

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu okullar 15 Şubat'ta açılacak diye 1 hafta önce yaşadığım şehir İzmir'den ıstanbul'a geldim şimdi ise MEB'den açıklama geldi ve 22 Ocak'ta özel okul ve dershanelerin açılacağı yazıyordu. Böyle önemli bir konuyu 1 gün önceden haber vermek sizce mantıklı bir hareket mi? (bence çok kötü bir yönetim örneği ve hatta ileride okullarda bunu göstermeleri gerekiyor.) Bu olaya bu kadar neden sinirleniyorsun diye sorabilirsiniz ama arkadaşlar ben 12. sınıfım ve 5 ay sonra bir sınava gireceğim. Bu sınav öyle normal, sıradan bir sınav değil benim geleceğimi belirleyecek ve ben bunun için bir plan yaptım şimdi ise bu adamlar utanmadan 1 gün önceden bir açıklama yapıyorlar. Hatta açıklama bile denemez YouTube'da "matematiğin güler yüzü" adlı kanalda gördüm haberde çıktığını da çok sanmam sonuç olarak saat 21:00 civarı açıklandı. Şimdi asıl gelelim zurnanın zort dediği yere; şimdi arkadaşlar şu an da mezun olarak girecekler hariç tüm 12. sınıfa gidenler 20 yaşından küçük yani sadece 13:00 ile 16:00 arasında çıkabiliyoruz üstünkörü bir mantıkla herkes yakında ya da kolay ulaşıma sahip olmayacaktır dersler 14:00 da başlasa sadece 1 ders görmek için şu dönemde yola çıkacağız :D . Belki yeni bir açıklamayla bize olan kısıtlamaları esnetebilirler ama şu anda yayınlanan belgede bütün kısıtlamaların aynı kalacağı yazıyor. Aşağıya belgenin linkini koyarım) gerçekten bu nasıl bir yönetim şeklidir arkadaş! Ben bu duruma yakınmayayım da ne yapayım? Geleceğimizi sanki bir oyuncakmış gibi ellerinde oynatıyorlar. Biz bu adamlara nasıl güvenelim?
Belgenin linkini unutmuşum.

Link: ResmiEvrak16111601142121107798469040689840.pdf

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısın dostum. Herkes mağdur oldu, 15 tatil planım vardı, suya düştü. Arkadaşlarımdan birisi de apar topar Balıkesir'den İstanbul'a döndü.
Çok büyük bir saçmalık. Cidden bu adamlar benim geleceğimden sorumlu insanlar. Nasıl bu kadar düşüncesiz olabilirler anlamıyorum.

YKS tarihi ile oynayan adamlardan her şey beklenir. Son 1 ay kala zor konuları da kaldırdık derler, hiç şaşırmam o zaman.
Dershaneler aslında açık. Sınıftan bir kaç kişi dershanede yüz yüze eğitim görüyorlar. Ancak bu işi son güne bırakmak saçmalıktan ibaret. Devlet cidden hiçbir planlama yapmıyor ve işi son güne bırakıyor. Olan yine vatandaşa oldu.

Bizim dershanemiz sadece tekrar dersleri ile soru çözümleri için açık. Normal konu işlemiyoruz hocam.

Devletin yapması gereken iki basit şey var:
1-)LGS ve YKS konuları ile ilgili artık net bir şey söylemeleri lazım. Konuları değiştirmeyeceğiz deseler bile çok net değil hala.
2-)Bu yıl eğitim nasıl olucak, bir açıklama yapılmalı artık. Salgının nereye gideceği az çok belli artık. Sıradan bir vatandaş bile öngörebiliyor.
YKS tarihi ile oynayan adamlardan her şey beklenir. Son 1 ay kala zor konuları da kaldırdık derler, hiç şaşırmam o zaman.

Bizim dershanemiz sadece tekrar dersleri ile soru çözümleri için açık. Normal konu işlemiyoruz hocam.
Her dershane aynı değil o zaman demek ki. Arkadaşlarım her gün gidip konu işliyor.

Devletin yapması gereken iki basit şey var:
1-)LGS ve YKS konuları ile ilgili artık net bir şey söylemeleri lazım. Konuları değiştirmeyeceğiz deseler bile çok net değil hala.
2-)Bu yıl eğitim nasıl olucak, bir açıklama yapılmalı artık. Salgının nereye gideceği az çok belli artık. Sıradan bir vatandaş bile öngörebiliyor.

Her dershane aynı değil o zaman demek ki. Arkadaşlarım her gün gidip konu işliyor.
Aslında bu da çok kötü bir şey değil mi? Adamların işleyememesi lazım değil mi? Nasıl yapabiliyorlar ki? Çok soru işareti oldu :DDD .

Olmayan eğitim sistemimiz iyice çöktü. Ve bunu böyle saçma, seri, eksik, gereksiz açıklamalar ile toplamaya çalışıyorlar. Ama hiçbir işe yaramaz. Salgın iyice patladı. Sıradan birisi bile artık sonumuzu biliyor, tahmin ediyor. Okul kursları da 22 Ocak'ta başlayacak herhalde. Ben de öyle bir haber okudum. Buradan 12, 8 sınıf kardeşlerime söylüyorum. En fazla yine 3 hafta okula gideceğiz. Son yine vakalar patlayacak. Yüz, yüze iken hocalarınızın kıymetini bilin.

Geri
Yukarı