Dershaneye gidilmeli mi?

• Konuyu başlatan crnkbr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 826

crnkbr

Femtopat
Arkadaşlar ilk mezunluğum bu sene kazanmaktan başka çarem yok. Evde kendime bir yol çizdim fakat uymakta zorluk çekiyorum bazı geçerli sebeplerim var.

Hedefim yüksek evde düzenimi oturtabilirsem çok rahat biçimde evden hallederim fakat böyle devam ederse diye korkularım da var. Sizce geç olmadan dershaneye yazılmalı mıyım? Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilk mezunluğum bu sene kazanmaktan başka çarem yok. Evde kendime bir yol çizdim fakat uymakta zorluk çekiyorum bazı geçerli sebeplerim var.

Hedefim yüksek evde düzenimi oturtabilirsem çok rahat biçimde evden hallederim fakat böyle devam ederse diye korkularım da var. Sizce geç olmadan dershaneye yazılmalı mıyım? Siz olsanız ne yapardınız?
Bende ilk yıl evde denedim bir süre uydum sonra yapamadım. 2.yıl dershaneye yazıldım ve şimdi çıktım. İşe girmeyi düşünüyorum. 2 şekilde de konu tamamen sizsiniz evde yapabilceğinize inanıp ortam kötü diye yapamıyorsanız kütüphaneye gidebilirsiniz, dershane temel isteyen bir yer.

Ders çalışmanıza engel olan şey nedir? Dershaneye gitsen de değişen bir şey olacağını sanmıyorum. Önce kendi içinde halletmen gerekiyor bu durumu.

Bir ayrılık yaşamıştım etkisi devam ediyor. Evde kendi kendini bir yere kadar zorluyorsun fakat dershanede ödev olsun, rehberlik sistemi, hocalar iyi gelir diye düşünüyorum.

Anlıyorum da kanka rehberlik sistemini düşünelim. Önce kendin istemelisin çalışmaya, kendin istemediğin sürece o programı bir şekilde ekersin. Ayrılığın etkisini derslerini etkilemesine izin vermemelisin. En basitinden şöyle düşün, o kız hayatını yaşamaya devam ediyorken ve seni unutmuşken de sence böyle davranman saçma değil mi? Bu açıdan düşün.

Bende ilk yıl evde denedim bir süre uydum sonra yapamadım. 2.yıl dershaneye yazıldım ve şimdi çıktım. İşe girmeyi düşünüyorum. 2 şekilde de konu tamamen sizsiniz evde yapabileceğinize inanıp ortam kötü diye yapamıyorsanız kütüphaneye gidebilirsiniz, dershane temel isteyen bir yer.

Ortam var fakat iradede zorluk çekiyorum biraz. Evde düzen kurmayı başarabilirsem sınırları zorlayıp istediğim yerlere gelebilirim ama tam tersi de olabilir. Son şansım olduğundan tereddütteyim. Dershanenin ne gibi faydaları var size? Ben beni kısıtlayacağını düşündüğüm için yazılmak istemedim başta. Yol uzun yorulma durumu var .İnsanlar ,rekabet ortamı ,sosyal ilişkiler falan beni etkiler diye düşündüm. Öte yandan kendi belirlediğim sistemi dershaneyle götüremem diye endişelerim oldu. Mesela ben günümün 4te 3ünü matematiğe ayırıp kalan zamanda sözel konuları dinleyip halletmeyi düşünüyordum gibi. Düşünceleriniz nelerdir?

Anlıyorum da kanka rehberlik sistemini düşünelim. Önce kendin istemelisin çalışmaya, kendin istemediğin sürece o programı bir şekilde ekersin. Ayrılığın etkisini derslerini etkilemesine izin vermemelisin. En basitinden şöyle düşün, o kız hayatını yaşamaya devam ediyorken ve seni unutmuşken de sence böyle davranman saçma değil mi? Bu açıdan düşün.

Öyle tabii ki ama elimde olsa etkilemesine izin vermezdim zaten 3 yıllık bir ilişkiydi kolay unutulmuyor. Siz evde çalışmayı öneriyorsunuz o zaman.

Kimsenin hayatı dört dörtlük değil ve hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Evet, evde çalışmayı öneriyorum. Dershaneye denemesi için yazılabilirsiniz ve hayatınız dört dörtlük gitseydi o zaman şüphelenin derdim. 👍

Deneme için kesin yazılacağım dershaneye. Yazılmışken onu da halledeceğim karar verebilirsem.

Kimsenin hayatı dört dörtlük değil ve hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Evet, evde çalışmayı öneriyorum. Dershaneye denemesi için yazılabilirsiniz ve hayatınız dört dörtlük gitseydi o zaman şüphelenin derdim. 👍
Teşekkür ederim tavsiyeniz ve motivasyonunuz içinn.

Denemesi için yazılmanız bence yeterli olacaktır. 20-22 sene önce olsaydı dershane desteği alın derdim ancak teknoloji çağındayız ve YouTube gibi de bir kaynak var. YouTube'dan faydalanabilirsiniz, çok çok iyi ders anlatan hocalar bulunuyor. Vaktinizi de verimli kullanmış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı