Dershaneye gitmeden açık liseye geçmek mantıklı mı?

YusufBK

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: i5-11400H Tiger Lake Core
Ekran Kartı: GTX 1650 4GB GDDR6 128-bit
RAM: 1x32GB 3200MHz
Meslek
Öğrenci
İstemediğim bir bölümde okuyorum, 10. sınıf öğrencisiyim. Malûmunuz birkaç haftaya okul kapanacak ve ben açığa geçmeyi düşünüyorum ama dershaneye gidip gitmeyeceğim belli değil, ayrıca haftada 2 veya 3 gün işe gitmeyi düşünüyorum. Sizce ipleri sıkı sıkıya tutsam ve disiplinli bir şekilde çalışırsam dershaneye gitmeden başarılı olabilir miyim? Üniversite hedefim var.

malesef günümüz sisteminde aşırı bilinçli birey değilseniz acı bir gerçek olsada başaramazsınız sizi disiplinli tutucak çevreniz olması lazım ve dershane en iyi çözüm zaten kendinizde demişsiniz işe gitmek istiyorum. siz kafanızda bitirmişsiniz üniversiteyi bana göre, eğer gerçekten durumunuz vahim değilse şu zamanlarınızda işe gitmeyi unutun

İradenizi sıkı tutarsanız çoğu kişiden başarılı olacağınız malumdur. Okula gitmediğiniz için iradeniz zayıflayabilir burada devreye siz giriyorsunuz.

malesef günümüz sisteminde aşırı bilinçli birey değilseniz acı bir gerçek olsada başaramazsınız sizi disiplinli tutucak çevreniz olması lazım ve dershane en iyi çözüm zaten kendinizde demişsiniz işe gitmek istiyorum. siz kafanızda bitirmişsiniz üniversiteyi bana göre, eğer gerçekten durumunuz vahim değilse şu zamanlarınızda işe gitmeyi unutun
Görüşünüze saygı duyarım hocam, İngilizce öğretmenliği istiyorum yani üniversitenin kafamda bitmesi gibi bir durum yok. Gideceğim yer zaten akrabamın yanı olacak maksat cebime para girecek olması ama bilemiyorum :/

Görüşünüze saygı duyarım hocam, İngilizce öğretmenliği istiyorum yani üniversitenin kafamda bitmesi gibi bir durum yok. Gideceğim yer zaten akrabamın yanı olacak maksat cebime para girecek olması ama bilemiyorum :/
haklısınız ama bende deneyimlerimden yola çıkarak (öğretmenlik hayatım boyunca) böyle durumları gördüm eğer yıl 2014 olsaydı evet yapabilirdiniz ama günümüzde (ben gerçekler neyse onu söylerim yanlış anlamayın lütfen) bunu yapamazsınız malesef düzenli çalışma normal bir birey için başarı getirir aklınızı başka yerlere yorarsanız inanın aldığınız verim düşücektir

haklısınız ama bende deneyimlerimden yola çıkarak (öğretmenlik hayatım boyunca) böyle durumları gördüm eğer yıl 2014 olsaydı evet yapabilirdiniz ama günümüzde (ben gerçekler neyse onu söylerim yanlış anlamayın lütfen) bunu yapamazsınız malesef düzenli çalışma normal bir birey için başarı getirir aklınızı başka yerlere yorarsanız inanın aldığınız verin düşücektir
Estağfurullah hocam demek istediğinizi anlıyorum , görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Dershanelerin okuldan bir farkı yok hocam,ikisi de vaktinizi çalar bir şey öğretmez. Eğer çalışma disiplininiz varsa kendi başınıza çalışmanız en verimlisi.

Dershanelerin okuldan bir farkı yok hocam,ikisi de vaktinizi çalar bir şey öğretmez. Eğer çalışma disiplininiz varsa kendi başınıza çalışmanız en verimlisi.
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam, dershane konusunda kafam çok karışıyor bakalım zaman ne gösterecek.

Geri
Yukarı