Derste IPad'e not almak çok ses yapar mı?

michaelfarradey

Centipat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Merhaba,
Apple iPad 9. nesil alacağım kalemiyle birlikte. Yalnız derste not alırken çok ses yapar mı diye endişeliyim. Sınıftakiler rahatsız olur mu kalem sesinden?
Tecrübelilerin yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Apple iPad 9. nesil alacağım kalemiyle birlikte. Yalnız derste not alırken çok ses yapar mı diye endişeliyim. Sınıftakiler rahatsız olur mu kalem sesinden?

Çizerken efekt vs veriyor. Hepsini kapatırsanız kalemin cama ufak ufak çarpma sesi gelir sadece. Rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Çizerken efekt vs veriyor. Hepsini kapatırsanız kalemin cama ufak ufak çarpma sesi gelir sadece. Rahatsız edeceğini düşünmüyorum.
Aynen hocam, o cam sesşnden bahsediyorum, yani tak tak ses gelmesi beni endişelendiriyor. Bizim dersler genelde küçük sınıflarda ve sessiz bir şekilde işleniyor.

Merhaba,

Sınıfta uzun süre kullandım. iPad 9.nesil'de bulunan cam ile ekran arasında boşluktan dolayı biraz ses çıkıyor. Onun dışında yazı yazarken ses çıkmıyor ama kalemi kaldırıp indirdiğinizde tık tık sesleri narin kullanmazsanız sınıfı rahatsız eder. Bulunduğunuz ortam sessiz ise en azından rahatsız eder.

Sınıfta uzun süre kullandım. iPad 9.nesil'de bulunan cam ile ekran arasında boşluktan dolayı biraz ses çıkıyor. Onun dışında yazı yazarken ses çıkmıyor ama kalemi kaldırıp indirdiğinizde tık tık sesleri narin kullanmazsanız sınıfı rahatsız eder. Bulunduğunuz ortam sessiz ise en azından rahatsız eder.
Evet sınıf baya sessiz oluyor derslerde. Onun dışında kütüphanede de çalışırım diyordum ama insanlar bayağı rahatsız olacak anlaşılan. Satın almıştım ama iade ettim kargolanmadan teşekkürler.
Peki ses çıkarmayan modellerden bildiğiniz ve önereceğiniz tablet var mı?

Merhaba,
Bende iPad değil ancak Samsung markasının Tab S6 Lite tableti bulunuyor. Uzun süre boyunca sınıfta, ders çalışırken sessiz ortamlarda kullandım. Kurşun kalemin kağıda değdiğinde çıkarttığı sesten daha az ses çıkardığını söyleyebilirim ayrıca hiç rahatsız olan da olmadı. Eğer elinizi sürekli kaldırarak yazmıyorsanız ve biraz da narin kullanırsanız çok büyük sıkıntı olacağını sanmıyorum iPad için de. Ama dediğim gibi ben iPad kullanmadım; ancak şu an elimde bulunan Samsung tabletten çok memnunum, içerisindeki not uygulamasıyla gayet yeterli geliyor ve ses konusunda etrafımdan rahatsız olan 1 kişiye bile rastlamadım daha.

Evet sınıf bayağı sessiz oluyor derslerde. Onun dışında kütüphanede de çalışırım diyordum ama insanlar bayağı rahatsız olacak anlaşılan. Satın almıştım ama iade ettim kargolanmadan teşekkürler.
Peki ses çıkarmayan modellerden bildiğiniz ve önereceğiniz tablet var mı?

Hocam bu işin bence tarafıydı. Keşke hemen iade etmeseydiniz 14 gün hak var diye biliyorum. Videolardan bakabilirsiniz ses düzeyine.

Hocam bu işin bence tarafıydı. Keşke hemen iade etmeseydiniz 14 gün hak var diye biliyorum. Videolardan bakabilirsiniz ses düzeyine.
Hocam Apple'ın kendi mağazasından değil de yetkili satıcısından almıştım daha ucuza geliyor diye. Öyle olunca da iade işlemleri işkence olabiliyor, bu nedenle hiç bulaşmak istemedim.
Paperlike ekran koruyucu alıp kullanın kağıt sesi veriyor. Yalnız cihazı sakın düşürmeyin hiçbir şekilde korumuyor bilginiz olsun sadece ekrana kağıda yazıyormuş hissi veriyor.
Duyduğuma göre o ekran koruyucular ekranın kalitesini mahvediyormuş. Yani görüntüyü bozuyorlarmış. O kadar kaliteli ekrana para verip böyle sonuç almak istemezdim açıkçası eğer gerçekten de böyleyse.

Geri
Yukarı