Dersten Kalınca Ne Olur?

WhiteWolf

Hectopat
Anadolu lisesinde 9.sınıf okuyorum. İlk dönem matematik ortalamam 55'ti. Bu dönem 40. Biyoloji ortalamam 1.dönem 46, bu dönem 43. Şimdi bunları düzeltmek için yazın bütünlemeye falan mı gireceğim yoksa sınıfta mı kalacağım? :confused: Çok korkuyorum sınıfta kalırım diye. (Diğer derslerim iyi karne ortalamam 65 küsür.)

Son düzenleyen: Moderatör:
En fazla 5 dersten sorumlu olarak geçebiliyorsunuz.
Sorumlu olduğunuz dersleri bir sonraki sene sınavlara girerek geçebiliyorsunuz.

Lisede bütünleme vardı da biz mi girmedik ya? :D

2-3 Tane birin varsa ve karne ortalaman 60ın üzerindeyse geçersin.

Bizim eskilerin bir deyimi vardır bu konuda, geçersin geçmesine ama s....name ile geçersin derlerdi :D

Düzenleme: Devran değişmiş haberimiz yok :D

Anadolu lisesinde 9.sınıf okuyorum. İlk dönem matematik ortalamam 55'ti. Bu dönem 40. Biyoloji ortalamam 1.dönem 46, bu dönem 43. Şimdi bunları düzeltmek için yazın bütünlemeye falan mı gireceğim yoksa sınıfta mı kalacağım? :confused: Çok korkuyorum sınıfta kalırım diye. (Diğer derslerim iyi karne ortalamam 65 küsür.)
Hocam ben sana şimdi kesin bir bilgi vereyim. Şimdi senin 2 dönemin ortalaması 50 olması lazım sınıfı geçmen için, 50 olursa kesin geçersin. Misal ilk dönem ortalaman 40, bu dönem 60 olursa ikisini topla böl 2 ye 50 yapıyor kesin geçiyorsun ama Türk Dili Ve Edebiyatı baraj ders bu dersten kalırsan gine geçiyorsun bir üst sınıfa ama sorumlu geçiyorsun, mezun olana kadar bu 9. sınıfın Türk Dili Ve Edebiyat dersini vermek zorundasın yoksa diploma alamazsın. Bu arada bu dediklerim geçerli, Biyoloji ve Matematik baraj ders o derslerden kalsan da bi anlam ifade etmiyor, sadece teşekkür alamazsın, zayıfın var diye. İstersen 10 zayıfın olsun, 2 dönem ortalaması 50 olursa kesin geçersin.

Hocam ben sana şimdi kesin bir bilgi vereyim. Şimdi senin 2 dönemin ortalaması 50 olması lazım sınıfı geçmen için, 50 olursa kesin geçersin. Misal ilk dönem ortalaman 40, bu dönem 60 olursa ikisini topla böl 2'ye 50 yapıyor kesin geçiyorsun ama Türk dili ve edebiyatı baraj ders bu dersten kalırsan gine geçiyorsun bir üst sınıfa ama sorumlu geçiyorsun, mezun olana kadar bu 9. sınıfın Türk dili ve edebiyat dersini vermek zorundasın yoksa diploma alamazsın. Bu arada bu dediklerim geçerli, biyoloji ve matematik baraj ders o derslerden kalsan da bir anlam ifade etmiyor, sadece teşekkür alamazsın, zayıfın var diye. İstersen 10 zayıfın olsun, 2 dönem ortalaması 50 olursa kesin geçersin.

Hocam iyi günler ben biyolojiden kaldım ama ortalamam 85. Bu sene kalır mıyım?

Hocaların acımasızsa ve performans notlarıyla geçirmezse sorumluluk sınavına giriyorsun, oradan daha yüksek bir not alıp hayatına devam ediyorsun.

1616445421844.png

1616445432090.png

1616445476398.png

Üçünden de performans notlarıyla geçtim.

Hocam ben sana şimdi kesin bir bilgi vereyim. Şimdi senin 2 dönemin ortalaması 50 olması lazım sınıfı geçmen için, 50 olursa kesin geçersin. Misal ilk dönem ortalaman 40, bu dönem 60 olursa ikisini topla böl 2'ye 50 yapıyor kesin geçiyorsun ama Türk Dili Ve Edebiyatı baraj ders bu dersten kalırsan gine geçiyorsun bir üst sınıfa ama sorumlu geçiyorsun, mezun olana kadar bu 9. sınıfın Türk Dili Ve Edebiyat dersini vermek zorundasın yoksa diploma alamazsın. Bu arada bu dediklerim geçerli, Biyoloji ve Matematik baraj ders o derslerden kalsan da bir anlam ifade etmiyor, sadece teşekkür alamazsın, zayıfın var diye. İstersen 10 zayıfın olsun, 2 dönem ortalaması 50 olursa kesin geçersin.

Hocam diğer dersler içinde tekrar sınava girmen gerekiyor diye söyleyenler var

Geri
Yukarı