Dertlerinizi yazın, çözüm bulalım, muhabbet edelim

RENEY

Hectopat
Daha fazla  
Herkes konu altında sorunlarını, sıkıntılarını ve üzüldüğü şeyleri yazsın. Konuşalım, tartışalım ve çözüm bulalım, muhabbet edelim. Bu hayatta genel olarak çoğu zaman pesimist oldum ve son geçen bir sene de yavaş yavaş optimist olma yolunda ilerledim. Hayat ne kadar sıkıcı ve sorunlu olsa da iyi tarafından bakmayı öğrendim. Amacım sizlerin de sorunlarını çözmek, konuşmak ve yardımcı olmak.

Umarım açık ve net bir şekil de gerçekten sorununuz olan şeyleri yazarsınız. Lütfen ciddiye alalım bu konuyu, en basit sorunlar bile insanın hayatını sıkabilir.

Benim pek bir sorunum yok. Sorun belki de budur. Uzun süredir bir şeyler için kafa yormuyorum. Eskiden pek çok alan ile kendimi geliştirmeye çalışırdım. Şimdi bıraktım gitti açıkçası. Belki de, hayatın sıkıcılığının farkına varmaya başlıyorum.

Neyse en azından derdi olanlara yardımcı olmaya çalışayım. Yerimi aldım ve bekliyorum.

Benim pek bir sorunum yok. Sorun belki de budur. Uzun süredir bir şeyler için kafa yormuyorum. Eskiden pek çok alan ile kendimi geliştirmeye çalışırdım. Şimdi bıraktım gitti açıkçası. Belki de, hayatın sıkıcılığının farkına varmaya başlıyorum.

Neyse en azından derdi olanlara yardımcı olmaya çalışayım. Yerimi aldım ve bekliyorum.

Öncelikle yorumun ve desteğin için teşekkür ederim. Sorunun olmamasına sevindim ama elbet biraz düşününce paylaşmak istemediğin veya özel sorunların elbet vardır, yoksa da olmaması ne güzel :).

Hayat elbet sıkıcı, aslında olmalı da. Sürekli eğlenmek ve mutlu olmak da insanı sıkar.

Yüksek yalnızlık...

Herkes yalnızdır. Kimse kendini kandırmasın beni seven insanlar var diye. Aslında çevresi olan insanlar dostu çok olan insanlar daha da yalnız bu da ilginç bir gerçek. Şimdi sana yalnız değilsin desem de iyi bir yalancıdan başka bir şey olmam. Önemli olan sorunlarını paylaşabileceğin dostlara sahip olmak. Onlar da yoksa sıkıntı büyük. Şahsen benim yok, yalnızlığın dibini yaşıyorum :D

Rica ederim. Biraz düşüneyim, sonra yazarım. Genel düşününce, pek bir şey aklıma gelmiyor.
Mesela ben de kaygı bozukluğu var, sürekli diken üstünde yaşıyorum bazen. Stres en büyük problemim oluyor, sürekli bir konu üzerinde kötü olasılıkları ve sorunları düşünmek zorunda kalıyorum isteksizce. Tek yardımcı olabilecek şey ilaçlar gibi duruyor ama dayanmaya çalışıyorum.

Mesela ben de kaygı bozukluğu var, sürekli diken üstünde yaşıyorum bazen. Stres en büyük problemim oluyor, sürekli bir konu üzerinde kötü olasılıkları ve sorunları düşünmek zorunda kalıyorum isteksizce. Tek yardımcı olabilecek şey ilaçlar gibi duruyor ama dayanmaya çalışıyorum.

O bende de var biraz. O kötü olasılıklar cidden oluyor bu arada. Hatta bir kere, kötü olasılığı bilerek düşünmüştüm. Tersi tutar mı diye. Tutmadı.:ölü:

Geri
Yukarı