desktop.dll dosyasını sfc/scannow komutu onarabilir mi?

Er73748

Kilopat
Makaleler
10
Merhaba, yanlışlıkla desktop.dll dosyasını bir dosya ile birlikte sildim galiba. Şu anda masaüstünde klasörlerin içi boş. Benim için bu önemli değil tekrar yapabilirim de. Sorun şu; desktop.dll dosyasını sfc/scannow komutu onarabilir mi? Olmazsa nasıl geri getirebilirim?

Düzeltir. Sonuçta sistem dosyası.

Düzeltmezse DISM yapabilirsiniz.

Düzeltir. Sonuçta sistem dosyası.

Şimdi yaptım ve şöyle bir sonuç verdi. Bir sorun yoktur değil mi? Şimdi denemek için masaüstüne bir oyun kısayolu oluşturacağım.

1623861793056.png

Hocam yanlış anlamayın boş yapmak için yazmıyorum sizin ilk defa bir konu açtığınızı görüyorum ve gözlerime inanamıyorum.

Roller değişti hocam :D

Tamamdır. @Eray T hocam DISM'de kontrol komutu sonucu:

Eki Görüntüle 1070840

DISM içinde 3 adet komut var. CMD'yi yönetici olarak yeniden açıp sırası ile komutları giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • shutdown -r -t 0
Son komut otomatik yeniden başlatmak için.

DISM içinde 3 adet komut var. CMD'yi yönetici olarak yeniden açıp sırası ile komutları giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.
  • DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
  • DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
  • DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
  • Shutdown -r -t 0
Son komut otomatik yeniden başlatmak için.

İlk komutu girdim. Şimdi diğerlerini yapıyorum. Teşekkürler. @Eray T hocam şimdi DISM komutlarını tamamladım. Bir sorun çıkmadı. Yani şu sonuç çıktı tekrar:

1623862538201.png

Daha sonra test etmek için masaüstüne bir klasör açıp içine 3 tane oyun kısayolu attım. Bilgisayarı yeniden başlatıp durumu gözlemledim. Bir sorun çıkmadı. Teşekkürler tekrar.

Son düzenleme:
İlk komutu girdim. Şimdi diğerlerini yapıyorum. Teşekkürler. @Eray T hocam şimdi DISM komutlarını tamamladım. Bir sorun çıkmadı. Yani şu sonuç çıktı tekrar:

Eki Görüntüle 1070855

Daha sonra test etmek için masaüstüne bir klasör açıp içine 3 tane oyun kısayolu attım. Bilgisayarı yeniden başlatıp durumu gözlemledim. Bir sorun çıkmadı. Teşekkürler tekrar.

Desktop.dll dosyası var mı diye kontrol eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı