Çözüldü Desteklemeyen sisteme nasıl Windows 11 kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nehirsss

Centipat
ISO dosyası var şu anda, YouTube'dan birkaç video izledim ve appraiserres dosyasındaki TPM, UEFI'yi falan silin diyorlar fakat Windows kurulumunu tekrar başlattığında onlar tekrar yerine geliyor. Başka bir yol var mı?

Çözüm

TPM'yi ve Windows içinden Güncelleme için diğer gereksinimleri atlayın

Windows 11 güncelleme yazılımını başlatın, "Kurulumun güncellemeleri indirme şeklini değiştir"e tıklayın ve "Şu anda değil"i seçin veya "İleri"ye basmadan önce İnternet bağlantısını kesin. Bunun nedeni, "Desteklenmeyen Donanım" ekranındaki "Geri" düğmesini devre dışı bırakan güncelleyicinin yeni bir sürümünün bulunmasıdır. "İleri" ye tıklayın, bazı kontrollerden sonra "Bu bilgisayar şu anda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" ekranı belirir.

IxK8UbHLDyYuWSDL.jpg

Şimdi "C:\$WINDOWS.~BT\Sources" klasörünü açın ve "appraiserres.dll" dosyasını arayın, dosyayı silin. Doğru dosyayı sildiğinizden emin olun, o klasörde birkaç "değerlendirme uzmanı" dosyası var.

C0NboL7cvA6EUPTa.jpg

Windows 11 güncelleyicisine dönün (yeniden başlatmaya gerek yok), "Geri"yi ve "İleri"yi tıklayın, işlem tamam.

084IjQzvfeCH3b08.jpg

Hocam adam yükseltme yapmak istiyorum diyor sizin attığınız şeye bakın.
Formatsız desteklemeyen bir sisteme kurulduğunu görmedim.

Ben kurdum hocam.

Windows 11 güncelleme yazılımını başlatın, "Kurulumun güncellemeleri indirme şeklini değiştir"e tıklayın ve "Şu anda değil"i seçin veya "İleri"ye basmadan önce İnternet bağlantısını kesin. Bunun nedeni, "Desteklenmeyen Donanım" ekranındaki "Geri" düğmesini devre dışı bırakan güncelleyicinin yeni bir sürümünün bulunmasıdır. "İleri" ye tıklayın, bazı kontrollerden sonra "Bu bilgisayar şu anda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" ekranı belirir.

IxK8UbHLDyYuWSDL.jpg

Şimdi "C:\$WINDOWS.~BT\Sources" klasörünü açın ve "appraiserres.dll" dosyasını arayın, dosyayı silin. Doğru dosyayı sildiğinizden emin olun, o klasörde birkaç "değerlendirme uzmanı" dosyası var.

C0NboL7cvA6EUPTa.jpg

Windows 11 güncelleyicisine dönün (yeniden başlatmaya gerek yok), "Geri"yi ve "İleri"yi tıklayın, işlem tamam.

084IjQzvfeCH3b08.jpg

Çözüm

Eki Görüntüle 1200516

Eki Görüntüle 1200515

Eki Görüntüle 1200514

Deniyorum şu an dediklerinizi yaptım ve şu ekrandayım;

1635429794578.png

1635429853867.png

Olduğu zaman son durumu paylaşacağım teşekkürler herkese.

TPM'yi ve Windows içinden güncelleme için diğer gereksinimleri atlayın

Windows 11 güncelleme yazılımını başlatın, "kurulumun güncellemeleri indirme şeklini değiştir"e tıklayın ve "şu anda değil"i seçin veya "ileri"ye basmadan önce internet bağlantısını kesin. Bunun nedeni, "desteklenmeyen donanım" ekranındaki "geri" düğmesini devre dışı bırakan güncelleyicinin yeni bir sürümünün bulunmasıdır. "ileri" ye tıklayın, bazı kontrollerden sonra "bu bilgisayar şu anda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" ekranı belirir.

Eki Görüntüle 1200516

Eki Görüntüle 1200515

Windows 11 güncelleyicisine dönün (yeniden başlatmaya gerek yok), "geri"yi ve "ileri"yi tıklayın, işlem tamam.

Eki Görüntüle 1200514

Hocam ben böyle yapmamıştım ama olsun, güzel yöntem :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı