Çözüldü Desteklemeyen sisteme nasıl Windows 11 kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nehirsss

Femtopat
Katılım
3 Ekim 2021
Mesajlar
54
ISO dosyası var şu anda, YouTube'dan birkaç video izledim ve appraiserres dosyasındaki TPM, UEFI'yi falan silin diyorlar fakat Windows kurulumunu tekrar başlattığında onlar tekrar yerine geliyor. Başka bir yol var mı?
 
Çözüm

TPM'yi ve Windows içinden Güncelleme için diğer gereksinimleri atlayın


Windows 11 güncelleme yazılımını başlatın, "Kurulumun güncellemeleri indirme şeklini değiştir"e tıklayın ve "Şu anda değil"i seçin veya "İleri"ye basmadan önce İnternet bağlantısını kesin. Bunun nedeni, "Desteklenmeyen Donanım" ekranındaki "Geri" düğmesini devre dışı bırakan güncelleyicinin yeni bir sürümünün bulunmasıdır. "İleri" ye tıklayın, bazı kontrollerden sonra "Bu bilgisayar şu anda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" ekranı belirir.

IxK8UbHLDyYuWSDL.jpg


Şimdi "C:\$WINDOWS.~BT\Sources" klasörünü açın ve "appraiserres.dll" dosyasını arayın, dosyayı silin. Doğru dosyayı sildiğinizden emin olun, o klasörde birkaç "değerlendirme uzmanı" dosyası var.

C0NboL7cvA6EUPTa.jpg


Windows 11 güncelleyicisine dönün (yeniden başlatmaya gerek yok), "Geri"yi ve "İleri"yi tıklayın, işlem tamam.

084IjQzvfeCH3b08.jpg
Katılım
1 Eylül 2018
Mesajlar
4.230
Makaleler
6
Çözümler
23
Rufus'ta (Son sürüm.) Windows 11'i tanıttığınız an size soracaktır. "TPM, Secure Boot, İşlemci desteği kaldırılmış sürüm." ya da "kaldırılmamış sürüm." diye. Arasından seçeceksiniz istediğinizi.
 

MotoCBR

Centipat
Katılım
14 Mayıs 2021
Mesajlar
2.606
Makaleler
8
Çözümler
10
Yer
CBR 1000RR ÜSTÜNDE GİDİYOR
Yukarı