Desteklenmeyen bilgisayarlara macOS kurulumu

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Bilgisayarımın özellikleri:

R7 4800H.
GTX 1650 Ti.
16 GB RAM.
500 GB SSD.

Bu sistemde işlemciyi tanıtmanın mümkün olduğunu ancak ekran kartımın desteklemediğini öğrendim, onu tanıtmanın bir yolu var mıdır?

R7 4800H.
GTX 1650 Ti.
16 GB RAM.
500 GB SSD.

Bu sistemde işlemciyi tanıtmanın mümkün olduğunu ancak ekran kartımın desteklemediğini öğrendim, onu tanıtmanın bir yolu var mıdır?

Mojave ve üstüne tanıtamazsın. Alt sürümler de işini görmez zaten.

1650 Ti sürücü desteği yok deniyor tanıtamazsınız.

Başarılı kurulum olarak işaretlenmiş.

HD 530'u tanıtmış, harici GPU'yu tanıtmamış.

Birisi turing birisi Pascal dostum aynı kart değil isim benzerliği var sadece.

Dosya Ekleri

• Screenshot_101.png
    Screenshot_101.png
    267,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_102.png
    Screenshot_102.png
    167,2 KB · Görüntüleme: 35

R7 4800H.
GTX 1650 Ti.
16 GB RAM.
500 GB SSD.

İşlemcinin pek bir zor işlem olacağını sanmıyorum çünkü AMD işlemciler artık Intel işlemciye macOS kurulumu yapmak kadar kolay oldu OpenCore gibi önyükleyiciler ile. Onun dışında GTX 1650 Ti modelini pek tanıtabileceğinizi sanmıyorum çünkü GTX 1650 Ti ekran kartının herhangi bir macOS sürümü için desteği yok. Belki bir ihtimal Big Sur gibi sürümler kurup kullanabilirsiniz ama grafik hızlandırması çalışmayacaktır ve ekranda garip garip animasyonlar olabilir. Onun dışında 16 GB RAM'in gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Bir de SSD modelini de belirtirseniz iyi olur çünkü bazı SSD modelleri desteklenmiyor olabiliyor ama SSD'nin pek sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Intel işlemcin olsa iGPU kullanmayı deneyebilirdin. Ben HD 530 ile kullanıyorum zaten sistemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı