Desteklenmeyen sisteme Windows 11 kurunca ne olur?

Lyk7a

Hectopat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Tİ
i5-12500H
512GB M.2 SSD
16GB RAM
RAM
8
Ekran kartı
gt1050
İşlemci
i5-7500
Bu sisteme Windows 11 kurulur mu? Teması çok hoşuma gittiği için kurmak istiyorum eğer kurarsam ne gibi problemlerle karşılaşırım? Mesela menüde gezinirken takılmalar, oyun oynarken FPS düşmeleri olur mu?

TPM 2.0 ve Secure Boot zorunlu olan program ve oyunları açmaz.

Zaten Valorant örneği verilmiş. Bildiğim kadarıyla FIFA 23 de 11 için istiyordu. Sizin nesildeki bazı anakartlarda TPM 2.0 ve Secure Boot açılıyor diye hatırlıyorum.

Sadece işlemci yüzünden kuramıyorum. Bir de zorunlu olan oyunlar hangileri?

Sadece işlemci yüzünden ise bir şey olmaz. Eski işlemcim Ryzen 1700 Windows 11 destek listesinde yoktu, uzun süre kullandım hiçbir sıkıntı olmadı. Anakartımda TPM vardı.

Zaten Valorant örneği verilmiş. Bildiğim kadarıyla FIFA 23 de 11 için istiyordu. Sizin nesildeki bazı anakartlarda TPM 2.0 ve Secure Boot açılıyor diye hatırlıyorum.

TPM 2.0 bilgisayarda etkinleştirildi diyor, sadece işlemcim yeterli değilmiş ve FIFA 22 FH4 gibi oyunları oynayabilir miyim? Windows 11 yüklesem.

Sadece işlemci yüzünden ise bir şey olmaz. Eski işlemcim Ryzen 1700 Windows 11 destek listesinde yoktu, uzun süre kullandım hiçbir sıkıntı olmadı. Anakartımda TPM vardı.

Peki sizde performans düşüşü vs oldu mu?

Secure Boot da kontrol edin. Bunun için de CSM devre dışı olduğundan emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı