Detaylı laptop temizliği nasıl yapılır?

Usta tamirci vida arttırır derler ya öyle olma ve açarken tüm vidaları fotoğrafla. Wifi adaptörü kablolarını dikkatli sök. Eğer fanların ses yapıyorsa fan etiketi altındaki deliğe makine yağı dök. Eğer termal macun kurumuşsa değiştirebilirsin. Parçaları asla zorlama ve açılmıyorsa emin ol görmediğin bir yerde illa ki vida var. Bu nedenle internetten ilgili modelin parçalarına ayrılma videosuna bak. Klavye bağlantılar acayip hassas ve takarken beceri gerektiriyor. Asla herhangi bir parçayı zorlama. Fan, fön tutacaksan yüksek devirde olmasın çünkü benim eski laptopun tüm fan kanatları parçalanmıştı. Aynı zamanda eğer tümleşik pil varsa önce pili çıkart.

Usta tamirci vida arttırır derler ya öyle olma ve açarken tüm vidaları fotoğrafla. Wifi adaptörü kablolarını dikkatli sök. Eğer fanların ses yapıyorsa fan etiketi altındaki deliğe makine yağı dök. Eğer termal macun kurumuşsa değiştirebilirsin. Parçaları asla zorlama ve açılmıyorsa emin ol görmediğin bir yerde illa ki vida var. Bu nedenle internetten ilgili modelin parçalarına ayrılma videosuna bak. Klavye bağlantılar acayip hassas ve takarken beceri gerektiriyor. Asla herhangi bir parçayı zorlama. Fan, fön tutacaksan yüksek devirde olmasın çünkü benim eski laptopun tüm fan kanatları parçalanmıştı. Aynı zamanda eğer tümleşik pil varsa önce pili çıkart.
Zaten öyle yapacağım. Eski bilgisayarımın vidalarının yerini unuttum için artan vidalar duruyor öyle. Kasa en azından bağlı birbirine. Bunda öyle bir şey yapmayacağım tabii ki.
Konuda yardım eden herkese teşekkürler. 5 dakika önce son vidayı sıkmış bulunmaktayım ve detaylı bir temizlik yapabildim. Bir vida yalama olup gazi olmuş olsa da bakımı yapabildim. Kullandığım macun Cooler Master HTK-002 ve bunu GPU ve CPU'da kullandım. Testleri en kısa zaman içinde buraya atacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı