Rehber Detaylı Oyunlarda ve Bilgisayarda Performans Artırma

2. adımda sürücü yazılımlarını vs. kapatmayın yazmalıydınız.
3. adımda Mem Reduct performans arttırma uygulaması değil. RAM'i sıkıştırarak kullanımı azaltır ama bu bilgisayarın yavaşlamasına sebep olur.
7. adımda yazı tipi kenarlarını düzgünleştir ayarını açın.
8. adımda bilgisayar yük altında değilken gereksiz çalışmasına sebep oluyor diye biliyorum. Bilgisayar oyunu açtığınızda işlemciyi kullanır zaten. O ayarı yapmadığınız sürece işlemciniz %20 performans ile kısıtlanacak değil.

Diğer adımlarda da hata olabilir ama tam bilgim yok. Mesela kayıt defteri kurcalamak problemlere yol açabilir.

8. adım bende işe yaradığı için koydum. Valorant'ta düşük FPS alıyordum ve sürekli drop yiyordum o adımı uygulayınca çözüm oldu.

MSConfig ayarı gereksiz. Bunu yapan normal kullanıcılar çekirdeklerim kayboldu diye konu açacak. Gelişmiş önyükleme ayarlarındaki işlemci sayısını değiştirmeseniz de Windows zaten tüm çekirdekleri kullanıyor. Bu ayar uygulama geliştiricileri için.

8. adım bende işe yaradığı için koydum. Valorant'ta düşük FPS alıyordum ve sürekli drop yiyordum o adımı uygulayınca çözüm oldu.
Bütün adımlardan sonra her seferinde oyuna girip test mi ettiniz? Sorunu çözenin 8. adım olduğunu nereden biliyorsunuz? Overclock veya grafik düşürme ayarları iş yapmıştır yüksek ihtimal.

Turbo Boost zaten varsayılan olarak açıktır, kapatmak için gelişmiş güç seçeneklerinden işlemci yüzdesini değiştirirsiniz. Ayrıca Laptoplar için NVIDIA Denetim Masası genel ayarlarda yapılan grafik işlemcisi değişikliğini tavsiye etmiyorum. GPU hiçbir zaman uykuya geçmeyeceği için laptoplar prizde değilken pilin hemen bitmesine sebep olacaktır. Otomatikte kalması daha iyidir. Bunun yerine program ayarlarından, oynayacağınız oyun için Yüksek Performanslı Grafik işlemcisini (NVIDIA) seçebilirsiniz.

MSConfig ayarı gereksiz. Bunu yapan normal kullanıcılar çekirdeklerim kayboldu diye konu açacak. Gelişmiş önyükleme ayarlarındaki işlemci sayısını değiştirmeseniz de Windows zaten tüm çekirdekleri kullanıyor. Bu ayar uygulama geliştiricileri için.

Benim bu ayarı açmam ile Valorant'ta 70-80 FPS artış yaşadım ondan dolayı paylaşmak istedim ayarı açık tutmak tehlikeli bir durum mu?

Bütün adımlardan sonra her seferinde oyuna girip test mi ettiniz? Sorunu çözenin 8. adım olduğunu nereden biliyorsunuz? Overclock veya grafik düşürme ayarları iş yapmıştır yüksek ihtimal.

Önceki ayarların hepsini yaptım fakat hala Valorant gibi sadece işlemci gerektiren oyunlarda düşük FPS alıyordum 8. adımı uyguladıktan sonra o sorunu da çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı