Çözüldü Detroit Become Human çalışmayı durdurdu hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba,
Epic Games üzerinden satın almış olup, oyunu açıp oynarken yaklaşık ~10 dakika sonra herhangi FPS düşmesi veya drop olmadan bir anda takılıp "Detroit Become Human çalışmayı durdurdu." hatası alıyorum.
Denediğim yollar:
  • Sürücülerim ve Windows güncel. (Nvidia GeForce Experience 460.89 ve Windows 10 Pro Sürüm 20H2, 19042.685)
  • Epic Games platformundan dosya doğrulamasını yaptım.
  • Oyun HDD'ye kurulu. (Seagate Barracuda)
Process Monitor raporum sıkıştırılmış hali ektedir (137.41 MB):

Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 3600
  • ASUS TUF B450-PRO Gaming
  • MSI GeForce GTX1660Ti ARMOR 6G OC GDDR6
  • Crucial 16GB Ballistix Sport LT Gray DDR4 3200Mhz
  • OCZ 480GB TR200 + WD Blue 1 TB + Seagate Barracuda 2TB
  • MasterBox Lite 5 600W 80+
Not: Nvidia GeForce Experience'ten oyunu optimize ettim.
1608406846387.png

Düzenleme: İndirme bağlantısı değiştirildi. (Dropbox yerine Mediafire eklendi.)

Son düzenleme:
Çözüm
Sanırım sorunum çözüldü. Yaklaşık 30 dakika boyunca akıcı bir şekilde oynayıp kapattım ve sıkıntı yaşamadım.

Yaptığım aşamalar:
  1. Son BIOS güncellemesi.
  2. Güncelleme sonrasında BIOS reset.
  3. Nvidia Denetim Masası'ndan 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesindeki Güç Yönetim modundan "Maksimum performansı tercih et" seçeneği.
  4. Güç modu: En iyi Performans.
  5. Son olarak da @rXAi arkadaşımızın söylediği gibi DDU ile grafik sürücünü silip 446.16 sürümüne düşürdüm ve oyunu "Yönetici olarak Çalıştır" diyerek sorunsuzca oynadım.
Ben 3000 serisi bir kart kullanıyorum. Desteklenenlerde yazmıyor. Çalışır mı acaba?
Ahh, ben konu sahibinin paylaştığı sisteme göre buldum. Bu çalışır mı bilemeyeceğim. 30xx serisi yeni olduğu için yok sanırsam. Farklı bir yöntem bulmanız gerekecek ya da ekran kartınız için ilk çıkan sürümü deneyebilirsiniz.

457.51 versiyonu deneyebilirsin.

Nvidia sürücünü 446.14'e downgrade et. Sorun çözülecektir.
@rXAi, ilginiz için teşekkür ediyorum. Akşam fırsat bulduğumda DDU ile mevcut sürücüsünü silip atmış olduğunuz linkteki 446.14 sürümüne düşürüp öyle test edeceğim.

Bende de aynı sorun var. oyun 'crash' yiyor. Çözebildiniz mi?
@zizi, Henüz deneyebilme şansım olamadı ama akşam test edeceğim.

Oyun dosyalarını doğruladım. Arka plan uygulamalarını kapattım, ekran kartının MHz'ini kıstım fakat hala çökme sorunu yaşamaya devam ediyorum.

Sanırım sorunum çözüldü. Yaklaşık 30 dakika boyunca akıcı bir şekilde oynayıp kapattım ve sıkıntı yaşamadım.

Yaptığım aşamalar:
  1. Son BIOS güncellemesi.
  2. Güncelleme sonrasında BIOS reset.
  3. Nvidia Denetim Masası'ndan 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesindeki Güç Yönetim modundan "Maksimum performansı tercih et" seçeneği.
  4. Güç modu: En iyi Performans.
  5. Son olarak da @rXAi arkadaşımızın söylediği gibi DDU ile grafik sürücünü silip 446.16 sürümüne düşürdüm ve oyunu "Yönetici olarak Çalıştır" diyerek sorunsuzca oynadım.

Çözüm

Geri
Yukarı