Detroit: Become Human neden bu kadar övülüyor?

Vanga28

Decapat
Daha fazla  
Sizce nedir Detroit'i farklı kılıp bu kadar övülmesinin sebebi?
Gerek burada gerek arkadaş çevremde inanılmaz bir sevgi var bu oyuna ve arkadaşlarım birden fazla bitirdiklerini söylüyor. Hikayeli oyunları seviyorum ama videolara bakınca sanki çok durağan geçiyor, o yüzden baslamaya cesaret edemiyorum. Hiç aksiyon yok gibi.

Bu tür içinde en detaylı yollara sahip ve gerçekten sen yönetiyormuşsun gibi bir izlenim veriyor. Mesela ben bu türde en sevdiğim oyunlar Life is Strange 1 ve TWD Telltale serileri ama onlarda o kadar özgürlük yok. Detroit’in sağladığı özgürlük bir çok RPG oyununda bile yok. Tabii bu oyunları oynayabilmek için türü sevmek lazım. Grim Fandango gibi oyunlarla büyüyen nesil bu oyunların kıymetini biliyor.

Seçimli oyunların kralı, güzel bir hikayesi var, istediğiniz gibi yönlendiriyorsunuz oyunu.

Sizce nedir Detroit'i farklı kılıp bu kadar övülmesinin sebebi?
Gerek burada gerek arkadaş çevremde inanılmaz bir sevgi var bu oyuna ve arkadaşlarım birden fazla bitirdiklerini söylüyor. Hikayeli oyunları seviyorum ama videolara bakınca sanki çok durağan geçiyor, o yüzden baslamaya cesaret edemiyorum. Hiç aksiyon yok gibi.
Her karakter cok başarılı işlenmiş sanki bir oyun degil de dizi veya film gibi hissettiriyor olay örgüsü hikayesi olsun grafikler olsun karar ve sonuçlarına katlan mekanizmasi olsun harika bir oyun bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
25 Mayıs 2018'de oyun çıktıktan birkaç gün sonra Barış Özcan oyunla alakalı bir video paylaşmıştı. Detroit'e olan sevgim bununla başlamıştı. Ben de birkaç kez bitirdim ve hikayesinin çok daha uzun sürmesini istediğim oyunlardan biriydi.

Oyunu 3 arkadaş oynadık. Üçümüz de sanki bambaşka oyunlar oynamışız. Bu bile övmek için yeterli bir sebep. Benim senaryomda Marcus (aynı zamanda technopat profilim olur kendisi) o kadar güzel bir lider haline gelmişti ki istemediğim bir sonla bitince 21 yaşında pc başında oturup ağlamıştım. İnanılmaz etkileyici bir hikayesi var

Geri
Yukarı