Detroit: Become Human PC sorunları

İşletim sistemi
Windows 10

atar1993

Megapat
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7700X İşlemci
32 GB 6000 Mhz Ram
1+1+2 TB PCIe 4.0 SSD
Sapphire RX 6900 XT SE Ekran kartı
ASUS ROG Strix X670E-A Anakart
Meslek
Yazılım Mühendisi
O kadar hevesle PC'ye çıkmasını beklediğim ve sonunda çıktı dediğim 142TL para verip aldığım oyun başıma dert oldu.
  1. Mönitörüm 21: 9 yani ultrawide olduğundan kenarlar boş görünüyor. Hiç hoş bir manzara değil.
  2. Oyunda başlangıçta 30 FPS'e sabitliyor sonrasında 60 FPS için ayarlardan yapmak gerekiyormuş sonrasında gördüm.
  3. Karakter sabit olduğu yerde duruken sigara içip geleyim dedim. Geldiğimde fraps 3-5 FPS arası gösteriyordu. Hareket edip gezmeye başlayınca 10 saniyede ancak düzeldi.
  4. Hikaye ilerlemeye başlayınca sıkıntı yok anlık olarak görüntü bir anda donuyor. Bildiğiniz fotoğraf gibi kalıyor ama oyunun sesinden anlaşılcağı üzere oyun devam ediyor. Alt+Tab yapıp başka bir uygulamaya gidip oyuna döndüğümde 2 saniye daha oynayabiliyorum sonra tekrar donuyor.
  5. Ses bazı sahnelerde sonradan geliyor.
Bu kadar problemle bu oyunun piyasaya girmesini kesinlikle ummuyordum. Bu tip durumlarla karşılaşan ve çözüm yollarını bilenler bilgi verirse memnun olurum. Sistemim problem yaşamaya uygun değildir diye düşünüyorum. RX 590 (Güncel sürücü) + Ryzen 7 2700 + 32 GB RAM+ 1TB NVMe SSD var. Sıcaklık problemi falan falan öyle bir durum yaşamıyorum.

O kadar hevesle PC'ye çıkmasını beklediğim ve sonunda çıktı dediğim 142TL para verip aldığım oyun başıma dert oldu.
  1. Mönitörüm 21: 9 yani ultrawide olduğundan kenarlar boş görünüyor. Hiç hoş bir manzara değil.
  2. Oyunda başlangıçta 30 FPS'e sabitliyor sonrasında 60 FPS için ayarlardan yapmak gerekiyormuş sonrasında gördüm.
  3. Karakter sabit olduğu yerde duruken sigara içip geleyim dedim. Geldiğimde fraps 3-5 FPS arası gösteriyordu. Hareket edip gezmeye başlayınca 10 saniyede ancak düzeldi.
  4. Hikaye ilerlemeye başlayınca sıkıntı yok anlık olarak görüntü bir anda donuyor. Bildiğiniz fotoğraf gibi kalıyor ama oyunun sesinden anlaşılcağı üzere oyun devam ediyor. Alt+Tab yapıp başka bir uygulamaya gidip oyuna döndüğümde 2 saniye daha oynayabiliyorum sonra tekrar donuyor.
  5. Ses bazı sahnelerde sonradan geliyor.
Bu kadar problemle bu oyunun piyasaya girmesini kesinlikle ummuyordum. Bu tip durumlarla karşılaşan ve çözüm yollarını bilenler bilgi verirse memnun olurum. Sistemim problem yaşamaya uygun değildir diye düşünüyorum. RX 590 (Güncel sürücü) + Ryzen 7 2700 + 32 GB RAM+ 1TB NVMe SSD var. Sıcaklık problemi falan falan öyle bir durum yaşamıyorum.
Güzel bir PlayStation 4 işini görür diye düşünüyorum :) Şaka bir yana RDR 2'nin durumuda ortadayken normal diyorum, konsol port olunca böyle oluyor.

Denk gelseydik bendeki hesaplardan birini satmayıp ve devretmeyip, bekletip sana verirdim. Para vermemiş olurdun deneyimleyip. Senin konunu görünce aklıma geldi bu forumdan sözde 2 kişiye daha ücretsiz hesap verecektim birkaç günlüğüne, onlar oyunu bitirene kadar en azından.

Bana tekrar ders oldu bu oyun, RDR2'de de bu tür şeyler yüzünden saatler kaybetmişimdir. Detroit en azından bir çok geriden başlatmıyordu, 10-15 dakika kaybediyordum. RDR2'de çözümü, sürekli ölüp, checkpointi geçmeyle buldum, bir nebze de olsun hızlandırmıştı beni. Bir konsol oyunu PC'ye geliyorsa direkt almamam lazım, AMD yeni bir sürücü çıkardıysa, güncellemeden önce fazlaca beklemem lazım, Windows için de aynı şey geçerli. Kritik bir hata olur, performans artışı beklerken, komple sistemi / verilerimi kaybedebilirim. Sonra uğraş, dur.

Ama ne olursa o oyunu bitir, lütfen, rica ediyorum, gerekirse şiddet de uygularım. 🦆 👮‍♂️
The Forest, SOMA, Detroit: Become Human. Bu oyunların üstüne hiçbir hikaye tanımam (beni şimdiye kadar saran ve sarsan başka hikaye olmadı). The Forest klişeye kaçıyor aslında, ama en azından SOMA ve Detroit bana kendimi ve yaşamı fazlasıyla sorgulattı. Hatta istersen bitirince gel, birkaç dakika oyun ve teoriler üzerine tartışalım seninle. Sağa, sola teşekkür mailleri yazıyorum okunmayacağını bile bile, böyle güzel hikayeleri, güzelce işleyip bizimle buluşturdukları için.

O oyun bende de var. Oyun playstation 4'e özel çıktığı için ve bilgisayara da yeni çıktığı için bu tür problemlerin olması bence normal. Oyunun maksimum 60 FPS sınırı var. Ben bunun için araştırdım ve youtube da bir tane video buldum. Videoda ki yöntem ile FPS sınırını kaldırabiliyorsun.

İstersen videoyu atabilirim.

12.PNG

beyler basıyorum ama devamı gelmiyor burada sabit kalıyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

Geri
Yukarı