Çözüldü Detroit Become Human "VK Error Device Lost" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
12
gasagsdasgd.png

Ekran kartı driverleri güncel. Oyuna giriyorum. 10 dakika geçiyor bu hatayı veriyor. Oyunda bazen sadece ses var fakat görüntü olmuyor. Sonra 1-2 dakika sonra bu hatayı veriyor.

Anlamadım bu nasıl iştir?

Ayarlarım hepsi orta-yüksek karışık genellikle orta ağırlıklı.

Çözüm
GTX 1660 ekran kartını aldım, sorun çözüldü. @Recep Baltaş'a ilk günden beri konuyu takip edip yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim.
Hiçbir firma "oyunu PC'ye çevirmeyi beceremedik, optimizasyonunu bir türlü ayarlayamadık. Siz en iyisi oyunu iade edin ya da almayın." Demez. Tabi ki bunun gibi ifadelerle geçiştirecekler. Oyun PC'ye çıkalı daha yeni 2. ayına girdi. Zaman verin, zamanla sorunlar düzelecektir.

Oyunu şimdiden 2 kere bitirdim. Optimizasyon sorunu olduğu bir gerçek, 30 FPS'in üzerine çıkmadı, yersiz droplar çok yedim ama oyun daha yeni çıktı. Şans vermek gerek.

GTA 5'de ilk PC'ye çıktığında böyleydi. Çökmeler, optimizasyon sorunları, sunucu çökmeleri, laglar vs. Ama şu ankimsenin GTA 5'e fiyasko dediğini göremiyorum, hala da övülüyor. GTA'nın geçtiği yoldan RDR 2'de geçti.

Bunlar geçici sorunlar. Paranızla rezil olmadınız merak etmeyin, Sony gibi bir firma adını lekelemeye izin vermez.

Bak şu an sorun çözüldü kardeşim. " Paranızla rezil olmadınız merak etmeyin" demişsin. Yüzlerce kişi oyunu oynayamıyor ve parasını geri alamıyor. Lütfen fikriniz olmayan konulara atlamayın. Mümkünse düşüncenizi bile sunmayın. İnsanlar bu gibi konularda sinirleniyor çünkü.

steamapps\common\Detroit Become Human\ShaderCache klasörünün içeriğini silmeyi dener misiniz?

Ayrıca şu çözümleri de deneyin lütfen:

Ekran Yakalama Yazılımlarını Kaldırma
Ekran Yakalama yazılımını kaldırmanız veya devre dışı bırakmanız öneriliyor. GeForce Experience, FPS Monitör, Fraps, vb. Gibi yazılımlar bu soruna neden olabilir.

Katmanları Devre Dışı Bırakın
Şu anda etkinleştirdiğiniz her türlü katmanı devre dışı bırakın. NVIDIA GeForce Experience, Steam veya hatta Windows Game Bar'dan olabilir.

Vulkan Runtime yeniden yükleyin
Buradan güncel Vulkan Runtime indirip kurar mısınız?

steamapps\common\Detroit Become Human\ShaderCache klasörünün içeriğini silmeyi dener misiniz?

Sildim, çözülmedi.

Ekran Yakalama Yazılımlarını Kaldırma
Ekran Yakalama yazılımını kaldırmanız veya devre dışı bırakmanız öneriliyor. GeForce Experience, FPS Monitör, Fraps, vb. Gibi yazılımlar bu soruna neden olabilir.

Katmanları Devre Dışı Bırakın
Şu anda etkinleştirdiğiniz her türlü katmanı devre dışı bırakın. NVIDIA GeForce Experience, Steam veya hatta Windows Game Bar'dan olabilir.

Hepsini kapatıp girdim, yine çözülmedi.

Vulkan Runtime yeniden yükleyin
Buradan güncel Vulkan Runtime indirip kurar mısınız?

LunarXchange
Maalesef aynı hata devam ediyor.

İşlemci: R7 3700X.
Ekran kartı: RX 5700 XT.
Driver: 20.10.1.

En güncel driver kullanıyorum ama bu hata hala devam ediyor. Çözüm bulabilen var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı