Dev-C++ yada cc1plus.exe çalışmayı durdurdu sorununun çözümü

Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Bu konuyu programlama bölümünde açmamım nedeni programın programlama programı olmasından dolayıdır. :)

Internette okudum baktım yabancı kaynaklarda bir kaç çözüm vardı ama anlamadım ve kendim çözüm üretmeye karar verdim öncelikle Orwell Dev-Cpp 5.11 TDM-GCC 4.9.2 Setup dosyasını indirip kurdum dosyayı açarken

devcpp511_bug32.png

Böyle bir hata veriyordu ve yes deyip geçiyordum sonra program açılırken birde şöyle bir hata alıyordum

Ekran Alıntısı.PNG

bende kendi çözümümü oluşturdum önce şu siteye gittim
TDM-GCC MinGW Compiler - Browse /TDM-GCC Installer/Previous/1.1309.0 at SourceForge.net
tdm-gcc-4.9.2.exe 'yi indirdim benim bilgisayarım 32 bit- 32 bite göre anlatıyorum.
sonra bunun kurulumunu başlattım.

ADIM 1:
step1.PNG

ADIM 2:
step2.PNG

ADIM 3:
step3.PNG

bu dosyayı buraya kurdum ileri ileri yaparsınız bundan sonra birşey yok.

Sonra Dev-C++ nin kurulu olduğu klasörü açtım sırasıyla şu klasörlere gittim
C:\Program Files\Dev-Cpp\MinGW64\libexec\gcc\x86_64-w64-mingw32
Buradaki 4.9.2 yi biryere kopyaladım, herhangi bir sorun olursa diye.

Sonra

TDM-GCC 4.9.2'yi kurduğum klasöre gittim.
C:\TDM-GCC-32\libexec\gcc\mingw32
Burdan 4.9.2 klasörünü kopyalayıp Dev-C++ nin kurulu olduğu yerdeki var olan 4.9.2 klasörle değiştirdim hepsi bu kadar sonra sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Ha bir de başlangıçta programı çalıştırırken tekrar C:\Program Files\Dev-Cpp\MinGW64\lib32 hatası alırsanız bunu şurdan düzelteblirisiniz.
1>Araçlar (Tools)> Derleyici Seçenekleri (Compiler Options)>Dizinler(Directories)>Kütüphaneler(Libraries) menüsü
2>C:\Program Files\Dev-Cpp\MinGW64\lib32 'yi seçip sağ alttan sil (delete) deyin ve kaydetin.
3>C:\Program Files\Dev-Cpp\MinGW64\x86_64-w64-mingw32\lib32 bunu ellemeyin.

Dosya Ekleri

• devcpp511_bug32.png
    devcpp511_bug32.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben durdurma hatası almıyorum ama bazen kodları derlemiyor ya da hatalı çalıştırıyor.
Kodları derle dediğinde de dev-c++.exe çalışmayı durdurdu yada cc1plus.exe çalışmayı durdurdu mu diyor?
Ben durdurma hatası almıyorum ama bazen kodları derlemiyor ya da hatalı çalıştırıyor.
Bu yaptığım çözüm Compiler yani derleme programını düzeltiyor eğer sadece derlemede sorun yaşıyorsan, bu yöntemi dene anlattığım gibi ilk önce 4.9.2 nin yedeğini al bi yere sonra kurduğumuz derleyiciyi orjinali ile değiştir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı