Devamsızlık 11 olduğu gibi sınıfta mı kalınıyor?

0x91

Hectopat
Daha fazla  
Şu an 8 gün devamsızlığım var ve hastayım raporum var 3 günlük. Bu raporu cuma günü vermeyi planlıyorum cuma günü benim devamsızlığım 11 gün oluyor bu sorun teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 8 gün devamsızlığım var ve hastayım raporum var 3 günlük. Bu raporu cuma günü vermeyi planlıyorum cuma günü benim devamsızlığım 11 gün oluyor bu sorun teşkil eder mi?
Hayır etmez 11 gün e-okul'a işlenir raporunu verdiğin zaman devamsızlık gününden düşüp raporlu olarak geçirirler.

Kanka toplam 30 oldumu kalıyorsun.
Hayır. 11 devamsızlık olduğu zaman kalıyorsun 20 gün de raporlu hakkın var. Lise dönemimden bu işlerden çok tecrübeliyim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. 11 devamsızlık olduğu zaman kalıyorsun 20 gün de raporlu hakkın var. Lise dönemimden bu işlerden çok tecrübeliyim :D
Evet, çok tecrübeli olduğunuz belli. Yanlış bilgi veriyorsunuz. Devamsızlık için tanılan süre özürsüz 10 gün, toplam 30 gündür. Ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 36 ya da 37 olması lazım.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.

Onun dışında devamsızlıklar yıllık alınır, yıl sonuna göre kalma ve geçmeler hesaplanır.

(4) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Devamsızlık yapan öğrencinin durumu posta, e-posta veya diğer iletişim araçlarıyla velisine bildirilir, varsa özür belgesini okul yönetimine teslim etmesi velisinden istenir.

Yönetmelikte yazan bir madde de bu, 5 iş günü içerisinde veliniz götürsün. Sorun olmaz.

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

@0x91 konuya geri dönüş sağlar mısınız?

Evet, çok tecrübeli olduğunuz belli. Yanlış bilgi veriyorsunuz. Devamsızlık için tanılan süre özürsüz 10 gün, toplam 30 gündür. Ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 36 ya da 37 olması lazım.

Onun dışında devamsızlıklar yıllık alınır, yıl sonuna göre kalma ve geçmeler hesaplanır.

Yönetmelikte yazan bir madde de bu, 5 iş günü içerisinde veliniz götürsün. Sorun olmaz.

@0x91 konuya geri dönüş sağlar mısınız?
Hocam raporu sadece cuma günü verebilirim. Sorun olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı