Devamsızlık nasıl işliyor?

Makaleler
2
Yer
Sakarya
Özürsüz 10, özürlü 7,5 gün devamsızlığım var. Özürsüzün sınırda olduğunu biliyorum. Fakat diğeri için hala uzatma şansım var.

Şimdi özürsüz 11 gün olursa sınıfta mı kalıyorum? Bir de bu tek dönem için mi yoksa bu sene için mi geçerli? Yani 2. dönemde devamsızlık hakkım sıfırdan mı başlayacak? Bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

@Vavien.

Yanlış bilgi
Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın velin ile birlikte kesinlikle okula git. 10 gün olduğu zaman sınıfta kalıyorsun. Normalde devamsızlık sildirme geçen Cuma bitmiş olması lazım. Sen gene de ailenle gidersen yardımcı olmaya çalışacaklardır.

Etiketlendiğim için yazıyorum. Son sistemi bilmiyorum. Benim zamanımda 10 gün özürsüz, 20 gün özürlüyü geçince sınıf tekrarıydı. Belge almayı etkilemiyordu. Zaten belgeyi sormamışsınız.

Bu değerler olunca değil, geçince. 9,5 olunca kalmama 10 olunca kalma diye bir şey yok. 10 olunca kalmama, 10,5 olunca kalma var.

Eski karnelerime bakacağım ama bence bu değerler dönemlik değil, yıllık.
1. dönem, 2. dönem ve toplam şeklinde 3 satır var. Bariz şekilde toplam değere bakılıyordur.
Bu arada üstte dediğim özürsüz 10, özürlü 20 kısmı tam doğru olmayabilir. Karneme bakarak özürsüz 10, toplam 30 şeklinde düzeltiyorum çünkü özürsüz 3, özürlü 26 gün devamsızlığım olmuş bir yılda.
İlgili durum yönetmelikte bahsedilmiştir.

Özürsüz 10, özürlü 7,5 gün devamsızlığım var. Özürsüzün sınırda olduğunu biliyorum. Fakat diğeri için hala uzatma şansım var.

Şimdi özürsüz 11 gün olursa sınıfta mı kalıyorum? Bir de bu tek dönem için mi yoksa bu sene için mi geçerli? Yani 2. dönemde devamsızlık hakkım sıfırdan mı başlayacak? Bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

@Vavien.

Bu devamsızlıklar dönemlik değil, yıllık. Yani 2.dönem sıfırdan başlamayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı