Devlet okullarında özel sınıf açılabileceğine dair bir genelge mi yayımlandı?

Siz ne öğretmenisiniz?

Türk dil anlatım ve edebiyat derslerine giriyorum. Yazım kuralları vb.
Bazen drama derslerine de giriyorum. Okuldaki müzikçiden daha iyi müzik aleti çaldığım için de müzik kursları veriyorum bazen. Bağlama öğretmek edebiyattan çok daha kolay çünkü sadece öğrenmek isteyenler geliyor.

Türk dil anlatım ve edebiyat derslerine giriyorum. Yazım kuralları vb.
Bazen drama derslerine de giriyorum. Okuldaki müzikçiden daha iyi müzik aleti çaldığım için de müzik kursları veriyorum bazen. Bağlama öğretmek edebiyattan çok daha kolay çünkü sadece öğrenmek isteyenler geliyor.
Anlaşıldı Mafya 2'deki molotofçu öğretmen abi.

Keçiören'de Hacı Mustafa Tarman mezunuyum ben. Vallahi serserisi vardı, okul birincisi vardı, yani her tipten öğrenci vardı. Ama hocalar sadece iyileri takıyordu, sorun oydu.
Sadece iyileri takıyordu derken neyi kastediyorsunuz? İyi olmayanlar derste kaldırılmıyor muydu? Adam yerine konmuyor muydu? Ben bunun tam aksine şahit oldum. Öğretmenler zıpır öğrencilerle uğraşmayı seviyor genelde. 40 Dakikalık ders saatinin en az 15 dakikası buna gidiyor.

Sadece iyileri takıyordu derken neyi kastediyorsunuz? İyi olmayanlar derste kaldırılmıyor muydu? Adam yerine konmuyor muydu?

Sayılır, ben iyi kategorisindeydim. Diğerleri ödev yapmayınca pek bir şey yapıyorlardı, sonra tenefüslerde falan soru sorunca sadece anlatıp geçiyordu. Bizlere daha samimi davranıyorlardı yani.

Sayılır, ben iyi kategorisindeydim. Diğerleri ödev yapmayınca pek bir şey yapıyorlardı, sonra tenefüslerde falan soru sorunca sadece anlatıp geçiyordu. Bizlere daha samimi davranıyorlardı yani.
Bilmiyorum, bir öğretmenin dersle alakalı öğrencilerine daha samimi davranması bana pek garip gelmedi. Gayretli olup da kötü statüsüne sokabileceğim birini de tanımadım. O halde bir sorun göremiyorum.

Bizim okulda da LGS 2019 puanına gore yerlestirme yapıldı. 350 ustu b subesi, a subesi ise 350 altıydı. Yapılan denemelerin cogunda bizim sınıftakiler (b) ilk sıralarda oluyoruz. Ozel bir lisedeyim (doga k.) ve 9. sınıf mevcudu 40 kişi.
@Jang Geum'un Danji Yemeği ben destekliyorum, o kendini belli edenleri alıp diğer ders dinleyenlerle birleştirmek bence mantıklı. Seçme olmayan sınıfta çobanlık, seçme sınıfta öğretmenlik yapıyoruz resmen. Sen olsan sıralarda tepinmeleriyle mi uğraşmak istersin yoksa ders anlatmak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı